Zpravodajství

Harlemský gospel přijíždí na turné do Čech

Nejslavnější gospelový soubor světa Harlem Gospel Choir přijede již zanedlouho do České republiky. Po loňské velice úspěšné premiéře si pro tuzemsko vyčlenili šest termínů pro šest koncertů v českých i moravských městech.

V době od 1. do 6. listopadu se uskuteční česká část jejich světového turné s názvem God Bless The Children - World Tour 2007, během něhož se představí publiku v Praze, Brně, Olomouci, Oseku, Hradci Králové. Úvodní koncert se uskuteční ve slavnostním prostředí Státní opery. Téměř mystickým zážitkem pak jistě bude jejich vystoupení v Cisterciáckém klášteře v Oseku.

Harlem Gospel Choir založil v roce 1986 Allen Bailey, kterého tato idea napadla při návštěvě oslavy na počest Dr. Martina Luthera Kinga Jr. v harlemském Cotton Clubu. Sbor byl poskládán z nejlepších zpěváků a hudebníků z různých „černých kostelů" v Harlemu.

Harlem Gospel Choir sdílí už řadu let poselství lásky, míru a harmonie s tisíci lidmi různých národů, prostředí, kultur. Témata jejich písní a vystoupení mají vždy jedno společné - spojit lidi a národy dohromady a něco z těchto idejí obnovit. Svou hudbou a dynamickými vystoupeními se snaží o větší porozumění mezi afroamerickými kulturami.

Nejen že Harlem Gospel Choir šíří ideje lásky, naděje a milosrdenství. Velké oblibě se těší zejména díky způsobu, jak toto činí. Jejich koncerty, byť se většinou odehrávají v duchovním prostředí nejrůznějších sakrálních staveb, srší ohromnou dávkou temperamentu a návštěvníci těchto vystoupení bývají jejich show více než nadšeni.
Není proto divu, že hvězdami první velikosti jsou Harlem Gospel Choir i mezi největšími osobnostmi showbusinessu. Na koncert do Japonska v únoru tohoto roku si za nimi doletěl Bono Vox z U2, aby si s nimi střihnul pár songů. Pravidelně je na turné navštěvuje například Diana Ross, velkým fanouškem je i zpěvačka Joss Stone. V březnu 2007 je požádal jejich další fanoušek, Elton John, zda by mu nezazpívali „Happy Birthday" na oslavě jeho 60. narozenin v New Yorku. Tam rovněž okouzlili svými hlasy Donatellu Versace, která prý zvažuje jejich vystoupení na některé ze slavných extravagantních přehlídek své módní značky.

Tuto jedinečnou příležitost zažít Harlem Gospel Choir na vlastní kůži byste neměli propást. S nákupem vstupenek příliš neotálejte, jejich loňské turné bylo totálně vyprodáno...

10:15

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz