Zpravodajství

Dvě filmové jedničky pro Jihlavu

Dvě filmové jedničky pro Jihlavu

Milovníci opravdových lidských příběhů vtěstnaných do filmové krabice i ti, kteří rádi pozorně sledují svět kolem sebe, by měli zbystřit. V Jihlavě totiž dnes začíná Mezinárodní festival dokumentárních filmů s pořadovým číslem jedenáct.

Ředitel festivalu Marek Hovorka své dítko ještě před začátkem šestidenního běhu vychválil. „Filmy, které zařazujeme do letošního programu, budou hodně politické - a to i ty české -, budou často provokativní, ale zároveň ryze kinematografické. Jde o ty nejlepší snímky, které se v posledních dvou letech objevily napříč světovými kontinenty," sliboval Hovorka. V programu tak diváci najdou třeba snímek, kde si "hlavní roli vystřihl" bývalý premiér Miloš Zeman, či nový počin amerického provokatéra Michaela Moora. Ten ve svém filmu Sicko varuje před zdravotnictvím. 

Krom filmových lahůdek festival nabídne panelové diskuze a dílny nebo divadelní představení a koncerty. Pro filmové nadšence, laiky i profesionály bude velmi zajímavé East European Forum, neboli setkání tvůrců s producenty z různých koutů Evropy. Oficiální festivalová čísla říkají, že s pomocí Fora bylo od jeho vzniku v roce 2001 do konce letošního prosince natočeno na 30 dokumentárních filmů.
Nova.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz