Zpravodajství

Internet: Nelegální kšefty s přípravky na mužskou potenci

Na internetu bují černý obchod s prášky na zvýšení mužské potence. Tablety pocházejí z Indie a v České republice jsou nelegální. Obsahují totiž neznámé množství látek sildenafel a tadalafil. Ty mohou být ale, podle odborníků, nebezpečné pro kardiaky. Případy na podnět naší televize už řeší státní ústav pro kontrolu léčiv.

Objednat si prášky není nic složitého. Jedno balení po čtyřech tabletách stojí necelých 500 korun. Nikde přitom není ani slovo o tom, že jsou v Česku zakázané.

První z prodejců objednávku prášků Kamagra potvrdil obratem. Na telefonním čísle, které prodejce uvádí, se představila osoba, která prý nemá s tímto podnikáním nic společného.

Jenže hned po rozhovoru původní stránky nabízející Kamagru zmizely.
Druhý prodejce na poptávku po prášcích jde tvrdě na věc: "Nechceš udělat přímo objednávku? Jméno, adresa a já to pošlu na dobírku. Takhle to dělají všichni. A do dvou dnů je to na místě. Jirka."

I druhý den je nabídka stále na internetu a obchod s nebezpečnými prášky jede dál.

Další případy

"Pražská policie eviduje 14 podobných případů, přičemž u osmi se podařilo odhalit podezřelé," uvedl mluvčí pražských policistů Ladislav Bernášek.

Podobné případy přitom nejsou nijak výjimečné. Před třemi lety se nám podařilo zastavit internetový prodej smrtících prášků na hubnutí. Letos na jaře upozornit na prodej přípravku na zvýšení potence.
Za nelegální obchod s prášky teď prodejci hrozí až tři roky vězení.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz