Zpravodajství

Otřesné! Majitel poslal fenku boxera téměř na smrt!

Nemocnou čtyřletou boxerku nechal její majitel v Bezdružicích na Tachovsku bez pomoci a odsoudil ji tak podle veterináře k jisté smrti. Feny s vyhřezlou dělohou si naštěstí všimli místní lidé. Ihned kontaktovali pracovníka záchranné stanice.

Stav fenky Kety byl žalostný. Nemohla si pořádně sednout ani se vyvenčit.

 

I když majitelé věděli, že má fena problémy, nechali ji zavřenou na pozemku a na týden odjeli. Fenka tu zatím trpěla bolestí s vyhřeznutou
dělohou.

Starosta obce kontaktoval majitelku, ta ale odmítla si pro zvíře přijet a pomoci mu. Záchrannou stanici nakonec zavolali sousedi.

Podle přivolaných odborníků se jedná o týrání zvířat. Záchranář odvezl nemocnou fenku ihned na ošetření k veterináři. Dostává antibiotika, hrozí jí infekce a podle veterináře je nutné ji operovat.

Majitel se fenky zřekl

"V sobotu přijedu a zkuste aby ten pes tam nebyl, pak něco uvidíte. Ten pes to vydrží ten tejden," vyhrožoval majitel psa záchranářům.
Po telefonickém rozhovoru s majiteli psa se záchranář navíc dozvídá, že se chovatelé chtějí zvířete zřeknout, aby nemuseli operaci zaplatit.

Fena je v současné době už po operaci, ze které se bude v útulku zotavovat několik týdnů. Starosta ale i záchranář budou na majitele psa podávat trestní oznámení. Majiteli hrozí u přestupkové komise až několikatisícová pokuta.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Německem otřásá skandál. EU volá po sankcích proti bývalému kancléři

Bývalý německý kancléř Gerhard Schröder se zřejmě brzy objeví na sankčním seznamu Evropské unie v souvislosti s válkou na Ukrajině. Požadavek se ozývá z Evropského parlamentu. Důvodem jsou silné vazby, které Schröder má na Rusko a jeho prezidenta Vladimira Putina. Zřejmě i z tohoto důvodu přišel o některé finanční výhody, které doposud měl. Spolkový sněm mu vzal všechny výhody s výjimkou renty a osobní ochranky.

Píše se na Deník.cz