Zpravodajství

Otřesné! Majitel poslal fenku boxera téměř na smrt!

Nemocnou čtyřletou boxerku nechal její majitel v Bezdružicích na Tachovsku bez pomoci a odsoudil ji tak podle veterináře k jisté smrti. Feny s vyhřezlou dělohou si naštěstí všimli místní lidé. Ihned kontaktovali pracovníka záchranné stanice.

Stav fenky Kety byl žalostný. Nemohla si pořádně sednout ani se vyvenčit.

 

I když majitelé věděli, že má fena problémy, nechali ji zavřenou na pozemku a na týden odjeli. Fenka tu zatím trpěla bolestí s vyhřeznutou
dělohou.

Starosta obce kontaktoval majitelku, ta ale odmítla si pro zvíře přijet a pomoci mu. Záchrannou stanici nakonec zavolali sousedi.

Podle přivolaných odborníků se jedná o týrání zvířat. Záchranář odvezl nemocnou fenku ihned na ošetření k veterináři. Dostává antibiotika, hrozí jí infekce a podle veterináře je nutné ji operovat.

Majitel se fenky zřekl

"V sobotu přijedu a zkuste aby ten pes tam nebyl, pak něco uvidíte. Ten pes to vydrží ten tejden," vyhrožoval majitel psa záchranářům.
Po telefonickém rozhovoru s majiteli psa se záchranář navíc dozvídá, že se chovatelé chtějí zvířete zřeknout, aby nemuseli operaci zaplatit.

Fena je v současné době už po operaci, ze které se bude v útulku zotavovat několik týdnů. Starosta ale i záchranář budou na majitele psa podávat trestní oznámení. Majiteli hrozí u přestupkové komise až několikatisícová pokuta.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz