Zpravodajství

Pozor na bankomaty: nová metoda krádeže peněz!

Pozor na bankomaty: nová metoda krádeže peněz!
Zdroj: TV Nova

Vy, co vybíráte peníze z bankomatů, dávejte pozor. V České republice totiž začali podvodníci používat novinku při nelegálním kopírování platebních karet. Podvod je tak dokonalý, že my nic netušící klient nemá prakticky žádnou šanci rozpoznat, který bankomat je pravý a který prošel rukama podvodníků.

Hranice vynalézavosti podvodníků s platebními kartami je opět posunuta o něco dál. Místo tradičního kopírování karet už podvodníci vyměňují rovnou celé kryty bankomatů.

Kde jsou ty časy, kdy podvodníci dávali čtečky do místa, kam se zasouvají platební karty. Teď už na to jdou opravdu od lesa. Lidé jsou prakticky bezmocní.

Dovoz z ciziny

Novinka k nám dorazila ze zahraničí. Gang podvodníků naše území lehce oťukával už loni. Letos už ale zahájil takřka frontální útok.

Podvodníci už novou metodu s celými novými kryty se čtečkami a nebo kamerami vyzkoušeli ve všech krajích republiky. Nejvíce takových krytů bylo objeveno v Praze a středních Čechách.

Nezaměřují se prý jenom na bankomaty jednoho finančního ústavu. V jednom případě policisté objevili novou metodu podvodníků na bankomatu - přímo v bance.

Po zřejmě mezinárodním gangu podvodníků pátrají policisté snad z celé Evropy. Pokud budou dopadeni, hrozí jim mnohaletý trest vězení.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zástupci Finska a Švédska podali přihlášky do NATO

Švédský velvyslanec u NATO Axel Wernhoff a jeho finský protějšek Klaus Korhonen ve středu krátce po osmé hodině ráno předali v centrále Severoatlantické aliance přihlášky svých zemí do NATO, informovala švédská stanice SVT. Ty předtím podepsali ministři zahraničí obou zemí. Schválit je nyní musí všech 30 členů. Turecko už dříve avizovalo, že bude proti.

Píše se na Deník.cz