Zpravodajství

V Brně se představuje počítačový veletrh Invex

V Brně se představuje počítačový veletrh Invex

Nejvýkonnější počítač v České republice nebo třeba počítač s nejnižší spotřebou energie, to jsou některá z lákadel letošního veletrhu Invex - Digitex. Nejznámější veletrh informační techniky otevřel své brány na brněnském výstavišti.

Hitem veletrhu je digitalizace a high definition - vysílání ve vysokém rozlišení. Invex je ale především o počítačích. Unikátem je Eco PC. Doposud nejšetrnější počítač k životnímu prostředí.

Svou spotřebou je 4krát nižší než klasická 45wattová žárovka

Mladší bratr tohoto Eco pc je asi třikrát větší a desetkrát výkonnější. Je totiž nejvýkonnějším počítačem v české republice.

Oba typy počítačů si budete moci po skončení veletrhů bez problémů koupit. Kochat se jimi můžete až do soboty.

Osobností české informatiky je Martin Cígler

Odbornou anketu Osobnost roku české informatiky a telekomunikací 2007 vyhrál Martin Cígler (43), zakladatel a ředitel akciové společnosti Cígler Software.

Z deseti kandidátů nominovaných do druhého kola soutěže jej vybrala sedmičlenná akademie osobností složená z minulých vítězů ankety. Oznámilo to tiskové středisko brněnských veletrhů Invex a Digitex.

Po studiích na strojní a elektrotechnické fakultě v Brně zahájil Martin Cígler profesní dráhu jako programátor ve Výzkumném ústavu veterinárního lékařství. Od roku 1996 se v Cígler Software orientuje převážně na marketing a management. Na Osobnost roku české informatiky byl poprvé nominován už v roce 2005.

 Společnost Cígler Software vznikla v březnu 1990 a dnes je jedním z největších tuzemských výrobců ekonomických informačních systémů. Mezi nejznámější produkty patří ekonomické systémy pro menší podniky Money S3 a střední podniky Money S5.

Od roku 1995 firma vyvíjí také pokladní systémy pro registrační pokladny a snímače čárových kódů. V roce 2000 vstoupila firma na slovenský trh a v roce 2005 se zařadila do žebříčku firem Czech TOP 100.

Nominace do ankety navrhují zástupci odborných sdružení, operátorů a IT manažerů. Kandidáti měli významným způsobem ovlivnit trh oboru v daném roce.

Mezi dalšími kandidáty v letošním roce byli například člen Rady vlády pro informační společnost Miroslav Hübner, generální ředitel české pobočky Sun Microsystems Zdeněk Pilz nebo náměstek ministra vnitra pro veřejnou správu Zdeněk Zajíček.

Snídaně s Novou

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz