Zpravodajství

Kterak exministr Němec protelefonoval statisíce

Hospodaření bývalého ministra Pavla Němce v resortu spravedlnosti vyšetřuje protikorupční policie. Je podezřelý z toho, že porušil povinnost při správě cizího majetku. V jeho úřadu se podle policie a ministerstva financí, které na nesrovnalosti v účtech upozornilo jako první, utrácely statisícové částky.

Skoro to vypadá, že víc než ministr to byl vášnivý telefonista. Pavel Němec dokázal za jeden jediný měsíc provolat i 130 tisíc korun.

Jedinou možností, jak být v datovém spojení s ministerstvem, bylo prý použít drahé připojení. To byl skutečný důvod vysokého účtu

V zahraničí ale pracují občas i současní ministři - jejich měsíční hovory ovšem podle jejich slov stojí mnohonásobně míň.

Velký požitkář Pavel Němec nepoměrně utrácel z peněz úřadu nejen za telefon. Potrpěl si i na bohatou přírodu ve své kanceláři - jeho květiny stály poplatníky 340 tisíc za rok. Na 3OO tisíc v roce 2OO5 vyšla útrata za luxusní alkohol.

Naproti tomu bývalá ekonomická náměstkyně ale po příchodu němce z úřadu raději odešla - hned potom, co ji znemožnil rozhodovat a dohlížet na peníze, které tekly ministerstvem.

Účty s astronomickými částkami teď prošetřuje protikorupční policie.

Komentovat to nechce ani Pavel Němec. Smskou pouze vzkázal:

"celé téma bylo vyčerpávajícím způsobem popsáno v médiích před rokem. kdy jsem se k němu obsáhle vyjadřoval... považuji to za ukázku cílené a účelové dikreditace."

Zatím není jasné, jestli policie vůbec nekoho obviní. Faktem je, že i na přemrštěné Němcovy výdaje rozpočet úřadu stačil.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz