Zpravodajství

Městský strážník nebo neonacista?

Městský strážník nebo neonacista?
Zdroj: TV Nova

Organizace Antifašistická akce přišla s tvrzením, že jeden z městských strážníků v Pardubicích je aktivním členem neonacistického hnutí. Jako důkaz nám předložili jeho fotografie, které odborníci považují za velmi pobuřující. Dokonce se prý dopouští testného činu. Městský strážník je také prý jedním z hlavních členů POW - sdružení, které podporuje vězněné neonacisty.

Michal Kašpar, městský strážník z Pardubic a současně aktivní člen POW - organizace, která napomáhá vězněným neonacistům. Shání jim peníze na právníky nebo soudní výlohy. V jejich stanovách je P.O.W. definován jako osoba, která byla uvrhnuta do vězení proto, že bojovala za záchranu bílé rasy.

Antifašistická akce ale získala řadu důkazů. Jedním z nich jsou i fotografie, na nichž je Michal Kašpar v nacistických uniformách. Je na nich vyfocen například i pod hákovým křížem. Ale asi nejzávažnější je prý tato fotka.

Podle našich informací už se případem zabývá i útvar pro odhalování organizovaného zločinu. Není dokonce vyloučeno, že do kauzy je zapojeno i více městkých strážníků z Pardubic. Více informací se dozvíte ve videu z Televizních novin.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Německem otřásá skandál. EU volá po sankcích proti bývalému kancléři

Bývalý německý kancléř Gerhard Schröder se zřejmě brzy objeví na sankčním seznamu Evropské unie v souvislosti s válkou na Ukrajině. Požadavek se ozývá z Evropského parlamentu. Důvodem jsou silné vazby, které Schröder má na Rusko a jeho prezidenta Vladimira Putina. Zřejmě i z tohoto důvodu přišel o některé finanční výhody, které doposud měl. Spolkový sněm mu vzal všechny výhody s výjimkou renty a osobní ochranky.

Píše se na Deník.cz