Zpravodajství

Městský strážník nebo neonacista?

Městský strážník nebo neonacista?
Zdroj: TV Nova

Organizace Antifašistická akce přišla s tvrzením, že jeden z městských strážníků v Pardubicích je aktivním členem neonacistického hnutí. Jako důkaz nám předložili jeho fotografie, které odborníci považují za velmi pobuřující. Dokonce se prý dopouští testného činu. Městský strážník je také prý jedním z hlavních členů POW - sdružení, které podporuje vězněné neonacisty.

Michal Kašpar, městský strážník z Pardubic a současně aktivní člen POW - organizace, která napomáhá vězněným neonacistům. Shání jim peníze na právníky nebo soudní výlohy. V jejich stanovách je P.O.W. definován jako osoba, která byla uvrhnuta do vězení proto, že bojovala za záchranu bílé rasy.

Antifašistická akce ale získala řadu důkazů. Jedním z nich jsou i fotografie, na nichž je Michal Kašpar v nacistických uniformách. Je na nich vyfocen například i pod hákovým křížem. Ale asi nejzávažnější je prý tato fotka.

Podle našich informací už se případem zabývá i útvar pro odhalování organizovaného zločinu. Není dokonce vyloučeno, že do kauzy je zapojeno i více městkých strážníků z Pardubic. Více informací se dozvíte ve videu z Televizních novin.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz