Zpravodajství

Exekutoři zabavili městu Ústí nad Labem majetek, může za to chyba úředníka

Exekutoři zabavili městu Ústí nad Labem majetek, může za to chyba úředníka
Zdroj: TV Nova

Město Ústí nad Labem nemůže volně disponovat nemovitým mejetkem. Exekutoři ho totiž nechali před několika dny zablokovat. Na začátku všech potíží přitom byla zlomená noha jedné obyvatelky města. Ta uklouzla na náledí a na městě vysoudila odškodnění.

Peníze měla dostat z pojistky města. Pojišťovna ale zaspala a proto si pro peníze přišli exekutoři.

Plavecký bazén, silnice, náměstí, školy, divadlo - s nemovitostmi za miliardy korun město zatím nesmí obchodovat.

„Proces prodej bytů či domů mohl běžet, ale celá věc by nemohla být dokončena vpisem do katastru nemovitostí," řekl TV Nova mluvčí města Milan Knotek.

Exekutor zablokoval veškerý majetek ve vlastnictví města. Vyhlídkový zámeček Větruše byl v ohrožení, stejně jako Mariánský most přes řeku Labe.

Začalo to zlomenou nohou na neposypaném chodníku

Soud městu nařídil, aby poraněné ženě zaplatilo odškodnění 120 tisíc korun. Peníze měla na účet poškozené obyvatelky poslat pojišťovna. Ale její úředníci prý zaspali.

Odškodnění žena dostala až v září, exekuci ale nikdo nezastavil. Opoziční zastupitelé za to radnici kritizují, podle nich měli úředníci i vedení města takové situaci předejít.

Pojišťovna se za svou chybu městu omluvila a nabídla, že zaplatí všechny další výdaje. Radnice teď očekává, že exekutor majetek odblokuje nejpozději do několika dní. Více informací se dozvíte ve videu z Televizních novin.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz