Zpravodajství

Strážník-neonacista u policie skončil

Strážník-neonacista u policie skončil
Zdroj: TV Nova

Strážník městské policie, který čelí obvinění, že je aktivním členem neonacistického hnutí a sdružení POU ve čtvrtek u pardubické Městské policie skončil dohodou. A to ještě před tím, než se celá kauza vysvětlila. Sdružení anifašistická akce, která na Michala Kašpara jako první upozornila, si ale myslí, že tímto krokem chce vedení pardubické městské policie celou kauzu rychle zamést pod koberec.

"Samozřejmě, že se k tomu nepřiznal. Věřím, že se většina těch věcí nezakládá na pravdě, v tuto chvíli jsme se ale domluvili, že s panem Kašparem ukončíme pracovní poměr," říká ředitel pardubické policie.

Zatímco primátor chtěl celou kauzu důkladně prošetřit, šéf pardubické městské policie se mezi tím dohodl s Michalem Kašparem na ukončení pracovního poměru dohodou.

Dnes již bývalý strážník tvrdí, že je členem klubu vojenské historie a ve 2. světové válce má velkou zálibu. Fotografie umístěné na internetu ho však jasně usvědčují. Jednou z nich je i ta, která s vojenskou historií nemá nic společného.

Těžko bude Michal Kašpar vysvětlovat i shodné nicky na stránce POW a internetové seznamce s jeho fotkami. Sdružení Antifašistická akce má prý podobných důkazů mnohem více.

Stále existuje podezření, že se celá kauza netýká pouze jednoho pardubického strážníka. Jejich ředitel se však stejně jako Michala Kašpara ostatních zastává.

Pana Kašpara jsme dnes nezastihli a nebral nám ani telefon. Lidé v Pardubicích však mají jasno: "Takovej člověk by se určitě neměl starat o pořádek, takovej ne."

Kdyby pan Kašpar ale podal důkazy o tom, že není členem žádné neonacistické ani podobné organizace, ředitel městské policie nevylučuje, že by se mohl do řad pardubických strážníků vrátit.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Biden kvůli krizi s kojeneckou výživou použil zákon z války

Americký prezident Joe Biden kvůli nedostatku kojenecké výživy uplatnil zákon o obranné výrobě vzniklý za korejské války v roce 1950. Umožňuje nařídit firmám výrobu nezbytnou pro bezpečnost USA. Zároveň povolil využití federálních letadel pro dopravu kojenecké výživy ze zahraničí. Kritický nedostatek dětské výživy způsobilo únorové uzavření největší továrny v zemi kvůli dvěma podezřelým úmrtím kojenců na bakteriální infekci.

Píše se na Deník.cz