Zpravodajství

Hromadná nehoda na Liberecku: jeden mrtvý, čtyři zranění!

Hromadná nehoda na Liberecku: jeden mrtvý, čtyři zranění!

Rychlá jízda způsobila vážné následky na rychlostní komunikaci z Turnova do Liberce. Na 35. kilometru se tam podle policejní mluvčí Vlasty Suchánkové srazila tři auta. Při nehodě zemřel jeden člověk a další čtyři utrpěli zranění. Na místě je reportér Ivan Berka.

Zdroj: TV Nova

Nehoda byla policistům nahlášena v 8:15. Podle našeho reportéra se srazila tři auta. Jedno z nich byla octavia. "Řidič Škody Octavie zřejmě nepřizpůsobil rychlost jízdy stavu a povaze vozovky a povětrnostním podmínkám, dostal se do smyku a havaroval do středových svodidel," uvedla mluvčí. 

Nepřehledná srážka

"Za havarovaným vozem následně zastavil na pravé krajnici Citroen Berlingo, jehož osádka šla zřejmě pomoci osobám v havarovaném voze.

Poté projížděl kolem místa nehody řidič s Renaultem Laguna, který zastavil zhruba dvě stě metrů za oběma vozy," dodala.

Pak příjíždělo od Turnova vozidlo značky Rover, jehož řidič při spatření havarovaného vozidla přibrzdil a přitom se jeho vozidlo dostalo do smyku a bočně narazilo do stojících vozidel na pravé krajnici i osádek vozů," upřesnila Suchánková. Řidič laguny zemřel.

"Vrtulník převezl letecky jednoho těžce zraněného do liberecké nemocnice," uvedl Berka.

"Na místě zasahoval vrtulník záchranné služby a dopravní policisté odklánějí dopravu z dálnice na objížďku po komunikaci přes obec Žďárek," dodala Suchánková.

Mrtvolu našli až později 

Mrtvý muž zpočátku nikomu nechyběl. Všechny posádky byly kompletně převezeny do nemocnice. Velké překvapení přišlo, když asistent odtahové služby začal nakládat vrak zeleného Berlinga. Pod autem byl muž, o kterém neměl nikdo ani tušení.

Teprve vyšetřování ukázalo, že šlo o muže, který zastavil o 50 metrů dál a pěšky se vrátil, aby zraněným pomohl. Ve chvíli, kdy to chtěl udělat, vletěl mezi havarovaná auta právě tmavý Rover, o němž jsem před chvílí mluvil. Odmrštěný vrak pak muže zavalil a zabil. O zabitém víme jen to, že byl ze středních Čech a bylo mu 34 let.

Odkloněná doprava

Provoz byl na rychlostní komunikaci v místě nehody do jedné hodiny odpoledne uzavřen. "Doprava je odkláněna na 39. kilometru přes Žďárek," uvedla ráno policejní mluvčí.

Krajská mluvčí záchranné služby Kristýna Fejfarová uvedla, že na místě neštěstí zemřel muž středního věku. Dalšího muže transportoval vrtulník do nemocnice v Liberci s těžkým úrazem hlavy. Ostatní tři lidé se zranili lehce. Jednoho pacienta převezla sanitka do Liberce a dva do Turnova. Při havárii zasahovaly kromě vrtulníku tři vozy záchranné služby.

Nova.cz, TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Polský prezident přijel na Ukrajinu. Čeká ho proslov v parlamentu

Polský prezident Andrzej Duda přijel v sobotu do Kyjeva. Očekává se, že se v neděli stane první hlavou státu, která vystoupí v ukrajinském parlamentu od doby, kdy Rusko 24. února napadlo Ukrajinu. "Pan prezident se ve svém projevu jistě odkáže na polsko-ukrajinskou historii, ale především vzdá hold těm, kteří bojují za obranu Ukrajiny a bojují za Evropu," prohlásil šéf prezidentského úřadu pro mezinárodní politiku Jakub Kumoch. Dudu čeká také osobní jednání s prezidentem Volodymyrem Zelenským. Jde o třetí návštěvu polského prezidenta na Ukrajině. Prezidentská kancelář o tom informovala v tiskové zprávě.

Krátká zpráva

Severní Korea hlásí "pozitivní trend" v boji proti covidu, případy horečky klesají

Státní média v Severní Koreji dnes oznámila “pozitivní trend“ ve vývoji epidemie covid-19. Poprvé za téměř 10 dní, od doby, kdy Severní Korea přijala opatření v boji proti šíření nákazy, klesly denní případy "horečky" (jak je toto onemocnění v zemi oficiálně označováno) pod 200 000 případů. Prvního nakaženého Severní Korea přiznala 12. května a v současné době eviduje zhruba 2,5 milionu nakažených. Se symptomy onemocnění už zemřelo skoro 70 lidí.

Krátká zpráva

Zelenskyj: Válku na Ukrajině může ukončit pouze diplomacie

Válka na Ukrajině může být vyřešena pouze prostřednictvím "diplomacie", řekl podle BBC v televizním projevu prezident Volodymyr Zelenskyj. V rozhovoru pro národní televizi naznačil, že jeho země by mohla na bojišti Rusko porazit, ale dodal, že válka může být definitivně zastavena pouze "u jednacího stolu". Jednání podle něj nebudou snadná, protože ani jedna strana se nechce ničeho vzdát. Ruské tiskové agentury tvrdí, že poslední schůzka se konala téměř před měsícem, 22. dubna.

Píše se na Deník.cz