Zpravodajství

Jaké bylo druhé americké turné Lenky Dusilové?

Letos už po druhé se zpěvačka Lenka Dusilová vypravila za Velkou louži na samostatné turné po Spojených státech a Kanadě. Během 23 odehraných koncertů vystoupila na festivalech i významných klubech..

Celým turné Lenku doprovázela tamní americká kapela ve složení: Grey McMurray (kytara), Mike Chiavarro (baskytara), Ben Yonas (klávesy, piano) a Joe Bagale, který kromě bicích a beatboxu skvěle Lence sekundoval jako druhý hlas.

Lenčino turné bylo odstartováno 7. září 2007 koncertem v manhattanském klubu Living Room. Následně pak během měsíce odehrála celkem 23 koncertů po celých Spojených státech a Kanadě. Mezi zajímavé koncertní zastávky určitě patřilo úspěšné vystoupení na Black Swamp Arts Festivalu v Bowling Green v Ohiu a také koncert v kultovním klubu The Cedar Cultural Center v Mineapolis, který byl součástí série koncertů „Women of the World" a který otevírala skupina Jelloslave. 

29. září měla Lenka Dusilová dokonce tu čest otevřít koncert pro americkou country hvězdu, zpěvačku Emyllou Harris na velkém sheverportském festivalu Red River Art Fest v Luisianě.
Další úspěšné vystoupení absolvovala na World Music Festivalu v Chicagu, kde v Museum of Contemporary Arts vystoupila se slovinskou zpěvačkou Brinou a chicagskou skupinou Eastern Block. Turné zakončila 6. října opět na Manhattanu v New York City, kde v rámci Czech Street Party vystoupila spolu s kapelami Support Lesbiens a Bengas.

Do Čech se Lenka Dusilová vrací až koncem listopadu. 28. listopadu zahájí koncertem v brněnské Musilce vlastní předvánoční akustické klubové turné, tentokrát již se svou domácí kapelou. V prosinci se také objeví jako speciální host společného česko-finského halového turné skupin Wohnout a Waltari.

Tiscali

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz