Zpravodajství

VIDEO: Ostravsko trápí hustý smog

VIDEO: Ostravsko trápí hustý smog

Místem, kde se u nás v poslední době nejvíce zhoršilo ovzduší, je Ostravsko. Lidé tu dýchají vzduch, ve kterém jsou - překročené limity prachu a karcinnogenních látek. V kraji už proto vznikla speciální komise, která má za úkol co nejrychleji situaci řešit.

Zdroj: TV Nova

Na jednání komise měli dorazit jak ministr životního prostředí Bursík, tak i hlavní hygienik Michael Vít, ale oba se nakonec omluvili. No a teď zpátky k té otázce - jednoznačně největším znečišťovatelem jsou na Ostravsku průmyslové podniky v čele s ocelářským gigantem Mittalem.

Vedení podniku sice tvrdí, že povolené limity nepřekračuje, ale je pravda, že v sousedním obvodu Radvanice jsou pravidelně překračovány limity pro prach. Úřady proto chtějí po ministerstvu životního prostředí, aby limity pro Mittal ještě více zpřísnilo.

Podle zdejších lékařů se ale musí udělat něco hned, protože situace je kritická - především děti jsou teď daleko více nemocné. Ostatně poslechněte si, co nám řekla jedna z dětských lékařek. Alergiků tak přibývá zhruba dvojnásobně.

Na pátečním jednání komise pro zlepšení ovzduší už padl i první návrh na nákup prachových filtrů pro všechny vozidla městské hromadné dopravy v Ostravě.

TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz