Zpravodajství

Nejkrásnější nádraží má Ostroměř na Královéhradecku

Nejkrásnější nádraží má Ostroměř na Královéhradecku
Zdroj: TV Nova

Vlakové nádraží v Ostroměři na Královéhradecku zvítězilo v soutěži o nejkrásnější nádraží v Česku. Rozhodla o tom veřejnost. Při hodnocení hrály velkou roli vzhled, čistota a také ochota personálu. Ostroměřští jsou na své prvenství právem pyšní.

Nádraží tady funguje 127 let. Není velké, ani malé, zkrátka tak akorát. Ti, co tu pracují mu neřeknou jinak než domeček na kolejích.

A téměř jako doma to tu také vypadá. Všude čisto, žádné povalující se odpadky. Zametá se tu až pětkrát denně. Jen co se někde odloupne barva, přispěchá pan František se štětcem v ruce a vše napraví.

Kytičky jsou jejich chloubou, i když teď už tu kvůli mrazu zbyly jen muškáty, paní Miluše je pravidelně zalévá.

Cestující říkají, je to jedno z mála nádraží, kde se rádi zdrží. V hospůdce si mohou posedět, v čekárně popovídat nebo v klidu a lehce vyhledat vlakový spoj.

To se ale nedá říct o některých nádražích v okolí. Popsané zdi,zničené cedule, uschlé květiny. Cestující raději čekají venku, do čekárny se jim totiž kvůli nepříjemnému pachu ani nechce, sednou na lavičky se obávají.

V Ostroměři ale neusínají na vavřínech. Už teď plánují další vylepšení.
Všichni tady na nádraží doufají, že se jim prvenství podaří obhájit i v příštím roce.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Při požáru nemocnice v Senegalu zahynulo 11 novorozenců

Při požáru na neonatologickém oddělení nemocnice Mame Abdou Aziz Sy Dabakh ve městě Tivaouane, asi 120 km východně od hlavního města Dakaru zemřelo 11 novorozenců, oznámil ve středu bez dalších podrobností na svém Twitteru senegalský prezident Macky Sall. K podobnému incidentu došlo koncem dubna ve městě Linguere na severu země, kdy při požáru v nemocnici zemřeli čtyři novorozenci. Starosta města označil jako příčinu požáru technickou závadu na klimatizační jednotce v porodnici.

Krátká zpráva

Německo se dohodlo s USA na koupi zkapalněného plynu

Německo se dohodlo s USA na nákupu zkapalněného zemního plynu. Informaci zveřejnila tisková služba americké společnosti Sempra Energy, která uvedla, že by prodala asi 2,25 milionu tun plynu ročně.

Píše se na Deník.cz