Zpravodajství

Dvousetkilovou ženu vytahovalo 70 záchranářů a hasičů!

Dvousetkilovou ženu vytahovalo 70 záchranářů a hasičů!
Zdroj: TV Nova

Hasiči a záchranáři v Kolumbii měli plné ruce práce. Museli totiž vytáhnout 220 kilogramů těžkou ženu z jejího domu a odvézt ji do nemocnice. Žena je smrtelně nemocná, kromě obezity trpí i dýchacími a srdečními problémy, a tak musela být převezená do nemocnice.

Odejít z domu dveřmi je pro většinu lidí normální věc. Ne však pro 70letou Clementinu Ortiz de Blanco. Váží 220 kilogramů a dveřmi rozhodně nechodí.

Její odchod do nemocnice provázely mohutné přípravy. Asistoval u něj tým 70 záchranářů a hasičů. Aby ženu vůbec dostali z domu, museli zbourat několik stěn její ložnice. Pak lopatami udělali provizorní cestu. Na přenesení obézní Klementiny použili speciálně vyrobené lehátko.

Klementina trpí hypoglykemií, která způsobuje, že její tělo zadržuje obrovské množství vody.

Její nemoc má ke všemu velmi rychlý vývoj. Jen za poslední půlrok přibrala 80 kilogramů, což je normální váha dospělého člověka. V Latinské Americe přitom nejde o ojedinělý případ extrémně obézního člověka. Před půl rokem celé Mexiko oslavovalo to, že čtvrttunový muž zhubnul pár desítek kilo a mohl tak znovu mezi lidi.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz