Zpravodajství

Dvousetkilovou ženu vytahovalo 70 záchranářů a hasičů!

Dvousetkilovou ženu vytahovalo 70 záchranářů a hasičů!
Zdroj: TV Nova

Hasiči a záchranáři v Kolumbii měli plné ruce práce. Museli totiž vytáhnout 220 kilogramů těžkou ženu z jejího domu a odvézt ji do nemocnice. Žena je smrtelně nemocná, kromě obezity trpí i dýchacími a srdečními problémy, a tak musela být převezená do nemocnice.

Odejít z domu dveřmi je pro většinu lidí normální věc. Ne však pro 70letou Clementinu Ortiz de Blanco. Váží 220 kilogramů a dveřmi rozhodně nechodí.

Její odchod do nemocnice provázely mohutné přípravy. Asistoval u něj tým 70 záchranářů a hasičů. Aby ženu vůbec dostali z domu, museli zbourat několik stěn její ložnice. Pak lopatami udělali provizorní cestu. Na přenesení obézní Klementiny použili speciálně vyrobené lehátko.

Klementina trpí hypoglykemií, která způsobuje, že její tělo zadržuje obrovské množství vody.

Její nemoc má ke všemu velmi rychlý vývoj. Jen za poslední půlrok přibrala 80 kilogramů, což je normální váha dospělého člověka. V Latinské Americe přitom nejde o ojedinělý případ extrémně obézního člověka. Před půl rokem celé Mexiko oslavovalo to, že čtvrttunový muž zhubnul pár desítek kilo a mohl tak znovu mezi lidi.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Polský prezident přijel na Ukrajinu. Čeká ho proslov v parlamentu

Polský prezident Andrzej Duda přijel v sobotu do Kyjeva. Očekává se, že se v neděli stane první hlavou státu, která vystoupí v ukrajinském parlamentu od doby, kdy Rusko 24. února napadlo Ukrajinu. "Pan prezident se ve svém projevu jistě odkáže na polsko-ukrajinskou historii, ale především vzdá hold těm, kteří bojují za obranu Ukrajiny a bojují za Evropu," prohlásil šéf prezidentského úřadu pro mezinárodní politiku Jakub Kumoch. Dudu čeká také osobní jednání s prezidentem Volodymyrem Zelenským. Jde o třetí návštěvu polského prezidenta na Ukrajině. Prezidentská kancelář o tom informovala v tiskové zprávě.

Krátká zpráva

Severní Korea hlásí "pozitivní trend" v boji proti covidu, případy horečky klesají

Státní média v Severní Koreji dnes oznámila “pozitivní trend“ ve vývoji epidemie covid-19. Poprvé za téměř 10 dní, od doby, kdy Severní Korea přijala opatření v boji proti šíření nákazy, klesly denní případy "horečky" (jak je toto onemocnění v zemi oficiálně označováno) pod 200 000 případů. Prvního nakaženého Severní Korea přiznala 12. května a v současné době eviduje zhruba 2,5 milionu nakažených. Se symptomy onemocnění už zemřelo skoro 70 lidí.

Krátká zpráva

Zelenskyj: Válku na Ukrajině může ukončit pouze diplomacie

Válka na Ukrajině může být vyřešena pouze prostřednictvím "diplomacie", řekl podle BBC v televizním projevu prezident Volodymyr Zelenskyj. V rozhovoru pro národní televizi naznačil, že jeho země by mohla na bojišti Rusko porazit, ale dodal, že válka může být definitivně zastavena pouze "u jednacího stolu". Jednání podle něj nebudou snadná, protože ani jedna strana se nechce ničeho vzdát. Ruské tiskové agentury tvrdí, že poslední schůzka se konala téměř před měsícem, 22. dubna.

Píše se na Deník.cz