Zpravodajství

Blíží se zima, v pneuservisech se tvoří dlouhé fronty

Blíží se zima, v pneuservisech se tvoří dlouhé fronty

Už máte na svém autě zimní pneumatiky? Pokud ne, je nejvyšší čas. V pneuservisech se ale musíte objednat někde i týden dopředu. Přesto odborníci varují, že čeští řidiči zimní přípravě moc nedají a zvyšují tak riziko nehod během celé zimy.

Zdroj: TV Nova

Stejně jako každý z nás uklidil do skříně letní tenisky a vytáhl boty s kožíškem - měl by každý majitel auta pospíšit s výměnou pneumatik. Opravny a servisy hlásí první nápor zákazníků, někteří ale stále ještě vyčkávají.

V Česku přezouvá pneumatiky před zimou odhadem jen asi třetina řidičů, přesto teď mají pneuservisy práce až nad hlavu.

Zimní vzorek lépe sedí na vozovce a na sněhu nebo ledovce je díky němu brzdná dráha až o deset metrů kratší než při letním přezutí.

Autodílny už se pomalu připravují na druhou vlnu řidičů, kteří ještě stále jezdí jako by se nechumelilo. Ale až začne - bude pozdě.
Přezouvání letních pneumatik na zimní by mohlo být už od roku 2009 povinné, ministr dopravy to chce prosadit do takzvané velké novely silničního zákona.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Kanada plánuje zakázat Putinovi a dalším členům ruské vlády vstup do země

Kanadský senát v úterý navrhl změnu zákona o přistěhovalectví a ochraně uprchlíků (IRPA), který by umožnil zakázat vstup všem osobám podléhajícím kanadským sankcím i jejich rodinným příslušníkům. "Zákaz vstupu blízkých spolupracovníků a klíčových stoupenců Putinova režimu, včetně těch, kteří jsou zodpovědní za tuto nevyprovokovanou agresi, je jedním z mnoha způsobů, jak činíme Rusko odpovědným za jeho zločiny," uvedl podle Reuters v prohlášení kanadský ministr veřejné bezpečnosti Marco Mendicino.

Píše se na Deník.cz