Zpravodajství

Na Slovensku žije půl století žena bez totožnosti!

Na Slovensku žije půl století žena bez totožnosti!
Zdroj: TV Nova

Slovenská policie má neobvyklé pátrání. Snaží se zjistit jméno a původ dnes už stařenky, kterou před téměř půlstoletím objevili na slovensko-maďarském hraničním přechodu. Umístili ji do domova a od té doby nevědí, kdo to je. Žena není duševně v pořádku, je hluchoněmá, a i když zvládá základy posunkové řeči, o minulosti zarytě mlčí.

Příběh této hluchoněmé ženy beze jména mnohým vyrazil dech. Bez jména a občanského průkazu totiž v domově sociálních služeb žije už 46 let. Po padesáti letech nikoho nenapadlo zjistit její jméno.

Neznámá B

Podle starých kolegyň ji našli námořníci, lodníci, kteří brázdili Dunaj na člunech. Její jménu už 46 let zní: Neznámá B. nemůže slavit narozeniny, její datum narození ani věk nikdo nezná.

Žena dostala občanské jméno Eva, ale zapsaná je jako Neznámá B. Má jen kartičku zdravotní pojišťovny. Sociální pojišťovna ji určila nějaké rodné číslo, díky tomu může dostávat důchod.

Pátrá i Interpol

Po identitě teď pátrá už i Interpol. Zatím se objevily informace, že žena zažila trauma, přišla o dvě děti a muž ji vyhodil na ulici.
Zaměstnanci domova věří, že příběh skončí happyendem a že paní Evu konečně osloví pravým jménem.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz