Zpravodajství

Prášky pro erekci mohou i zabíjet!

Prášky pro erekci mohou i zabíjet!
Zdroj: TV Nova - Tomáš Kulhánek

Případ nelegálního prodeje nepovolených léků po internetu, o kterém jsme vám říkali na začátku týdne pokračuje. Naše televize totiž bez větších problémů objednala balení pilulek pocházejících z Indie přímo od jednoho z českých prodejců. Jak moc nebezpečné tablety jsou, teď určí testy Ústavu pro kontrolu léčiv.

Čtyři modrozelené prášky poslal pan Hrubý z Jílového u Prahy dokonce v bezpečnostní obálce. Informace o účincích a riziku při jejich používání v ní ale chybí.

Vzorek prášku jsme ihned po doručení předali k analýze Státnímu ústavu pro kontrolu léčiv.

Lékaři před nákupem jakýchkoli neznámých prášků varují. Muži by při problémech s erekcí měli jít raději k odborníkům.

"Sildenafil citrát může, pokud nevíme v jakém je množství a pokud není v rukou lékaře způsobit až smrtelné komplikace," řekl sexuolog Martin Hollý.

Prodejce nebezpečných prášků se nám doma nepodařilo zastihnout.
Po telefonu ale prodej popřel. Neřekl ani, kde prášky, které jsou u nás zakázané a v zahraničí pouze na lékařský předpis, získává.

Na internetu má přezdívku 

Pan Hrubý nabízí prášky pod přezdívkou Jurass na různých webových stránkách. Tady pilulky inzeroval už v prosinci před dvěma lety, tady letos v červnu. Naši objednávku potvrdil na tomto webu. Jenže ústav může celou věc předat dál až po analýze vzorku tablety. Může kontaktovat policii.

V krajním případě hrozí prodejcům nelegálních léků až tři roky vězení.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Severní Korea hlásí "pozitivní trend" v boji proti covidu, případy horečky klesají

Státní média v Severní Koreji dnes oznámila “pozitivní trend“ ve vývoji epidemie covid-19. Poprvé za téměř 10 dní, od doby, kdy Severní Korea přijala opatření v boji proti šíření nákazy, klesly denní případy "horečky" (jak je toto onemocnění v zemi oficiálně označováno) pod 200 000 případů. Prvního nakaženého Severní Korea přiznala 12. května a v současné době eviduje zhruba 2,5 milionu nakažených. Se symptomy onemocnění už zemřelo skoro 70 lidí.

Krátká zpráva

Zelenskyj: Válku na Ukrajině může ukončit pouze diplomacie

Válka na Ukrajině může být vyřešena pouze prostřednictvím "diplomacie", řekl podle BBC v televizním projevu prezident Volodymyr Zelenskyj. V rozhovoru pro národní televizi naznačil, že jeho země by mohla na bojišti Rusko porazit, ale dodal, že válka může být definitivně zastavena pouze "u jednacího stolu". Jednání podle něj nebudou snadná, protože ani jedna strana se nechce ničeho vzdát. Ruské tiskové agentury tvrdí, že poslední schůzka se konala téměř před měsícem, 22. dubna.

Píše se na Deník.cz