Zpravodajství

Prášky pro erekci mohou i zabíjet!

Prášky pro erekci mohou i zabíjet!
Zdroj: TV Nova - Tomáš Kulhánek

Případ nelegálního prodeje nepovolených léků po internetu, o kterém jsme vám říkali na začátku týdne pokračuje. Naše televize totiž bez větších problémů objednala balení pilulek pocházejících z Indie přímo od jednoho z českých prodejců. Jak moc nebezpečné tablety jsou, teď určí testy Ústavu pro kontrolu léčiv.

Čtyři modrozelené prášky poslal pan Hrubý z Jílového u Prahy dokonce v bezpečnostní obálce. Informace o účincích a riziku při jejich používání v ní ale chybí.

Vzorek prášku jsme ihned po doručení předali k analýze Státnímu ústavu pro kontrolu léčiv.

Lékaři před nákupem jakýchkoli neznámých prášků varují. Muži by při problémech s erekcí měli jít raději k odborníkům.

"Sildenafil citrát může, pokud nevíme v jakém je množství a pokud není v rukou lékaře způsobit až smrtelné komplikace," řekl sexuolog Martin Hollý.

Prodejce nebezpečných prášků se nám doma nepodařilo zastihnout.
Po telefonu ale prodej popřel. Neřekl ani, kde prášky, které jsou u nás zakázané a v zahraničí pouze na lékařský předpis, získává.

Na internetu má přezdívku 

Pan Hrubý nabízí prášky pod přezdívkou Jurass na různých webových stránkách. Tady pilulky inzeroval už v prosinci před dvěma lety, tady letos v červnu. Naši objednávku potvrdil na tomto webu. Jenže ústav může celou věc předat dál až po analýze vzorku tablety. Může kontaktovat policii.

V krajním případě hrozí prodejcům nelegálních léků až tři roky vězení.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz