Zpravodajství

Černocha neprávem odsoudili za orální sex s nezletilou

Konec špatného snu zažívá jednadvacetiletý Američan. Nejvyšší soud státu Georgia ho osvobodil po roce ve vězení, kde si měl původně odsedět 10 let. Jako sedmnáctiletý měl totiž orální sex s patnáctiletou dívkou. Přísnost jeho trestu vyvolala obrovské pobouření.

Obrovská úleva je v těchto dnech hlavním společníkem opět svobodného občana Genarlowa Wilsona. Namísto 10 let opouští brány vězení po 12 měsících.

Wilson měl před čtyřmi lety na silvestrovském večírku orální sex s 15letou dívkou. Vše bylo dobrovolné. Někdo z přítomných je u toho nafilmoval a tak se celý případ dostal k soudu. Rozsudek poroty byl nakonec nemilosrdný.

Tehdejší rozhodnutí poroty vyvolalo obrovskou diskuzi napříč celou Georgiou. Trest byl pro lidi příliš tvrdý a porotu také podezírali, že se tak rozhodla kvůli Wilsonově barvě pleti. Proti byl i bývalý prezident Jimmy Carter.

Wilson byl souzen podle velmi přísného zákona z roku 1995, který se před rokem dočkal změn. Z orálního sexu nezletilých se tak stal pouhý přestupek namísto trestného činu. Přesto byl nakonec osvobozující rozsudek Nejvyššího soudu vydřený. Pro hlasovali pouze čtyři ze sedmi porotců.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz