Zpravodajství

VIDEO: Za požár českobudějovického Intersparu můžou dva muži

VIDEO: Za požár českobudějovického Intersparu můžou dva muži

Dva muži, kteří včera pracovali s otevřeným ohněm na střeše supermarketu Interspar v Českých Budějovicích jsou podezřelí z obecného ohrožení. Objekt začal hořet a evakuováno musela být téměř stovka lidí. Nikdo naštěstí nebyl zraněn.

Muži pracovali na střeše přímo nad vchodem obchodního domu. Podle mluvčího Intersparu práce ale vůbec nenahlásili. Policie je podezírá ze spáchání trestného činu obecného ohrožení z nedbalosti.

"Policie podezírá ze spáchání uvedeného trestného činu dva muže z Českobudějovicka, kteří v uvedené době prováděli opravu lepenky na střeše obchodního domu," řekl nám jihočeská policejní mluvčí Regina Tupá.

Škoda na budově se odhaduje na 50 milionů korun. Další škody uvnitř supermarketu ukáží inventury. Za obecné ohrožení z nedbalosti mužům hrozí až rok vězení nebo zákaz činnosti

Střecha obchodního domu začala hořet v sobotu v 10:00. Oheň zasáhl pouze střechu, do samotné budovy se dostal jen kouř. Požár oznámil kolemjdoucí, který zavolal na linku 112.

Oheň ohlásila i požární signalizace, během 14 minut pět jednotek oheň lokalizovalo. Z budovy evakuovali 50 zaměstnanců a 50 nakupujících. Hasiči museli rozebrat část střechy, aby mohl být silně zakouřený prostor velkoprodejny odvětrán.

Nova.cz, TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Severní Korea odpálila po odletu Bidena tři balistické rakety

Severokorejský režim odpálil nejméně tři balistické rakety, které dopadly do moře směrem k Japonsku. Stalo se tak jen pár hodin poté, co z návštěvy jihovýchodní Asie odletěl americký prezident Joe Biden. Ten se svým jihokorejským protějškem mimo jiné jednal o případném rozšíření vojenských cvičení k ostrašení severokorejských jaderných hrozeb. Cvičný odpal byl již 17. letošním testem raketových sil diktátora Kim Čong-una.

Píše se na Deník.cz