Zpravodajství

VIDEO: Za požár českobudějovického Intersparu můžou dva muži

VIDEO: Za požár českobudějovického Intersparu můžou dva muži

Dva muži, kteří včera pracovali s otevřeným ohněm na střeše supermarketu Interspar v Českých Budějovicích jsou podezřelí z obecného ohrožení. Objekt začal hořet a evakuováno musela být téměř stovka lidí. Nikdo naštěstí nebyl zraněn.

Muži pracovali na střeše přímo nad vchodem obchodního domu. Podle mluvčího Intersparu práce ale vůbec nenahlásili. Policie je podezírá ze spáchání trestného činu obecného ohrožení z nedbalosti.

"Policie podezírá ze spáchání uvedeného trestného činu dva muže z Českobudějovicka, kteří v uvedené době prováděli opravu lepenky na střeše obchodního domu," řekl nám jihočeská policejní mluvčí Regina Tupá.

Škoda na budově se odhaduje na 50 milionů korun. Další škody uvnitř supermarketu ukáží inventury. Za obecné ohrožení z nedbalosti mužům hrozí až rok vězení nebo zákaz činnosti

Střecha obchodního domu začala hořet v sobotu v 10:00. Oheň zasáhl pouze střechu, do samotné budovy se dostal jen kouř. Požár oznámil kolemjdoucí, který zavolal na linku 112.

Oheň ohlásila i požární signalizace, během 14 minut pět jednotek oheň lokalizovalo. Z budovy evakuovali 50 zaměstnanců a 50 nakupujících. Hasiči museli rozebrat část střechy, aby mohl být silně zakouřený prostor velkoprodejny odvětrán.

Nova.cz, TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz