Zpravodajství

Pochod neonacistů židovskou čtvrtí znepokojil politiky

Pochod neonacistů židovskou čtvrtí znepokojil politiky
Zdroj: TV Nova

Praha by měla zabránit jakémukoli pochodu neonacistů v den výročí takzvané Křišťálové noci. Tak reagovali někteří politici na sobotní zprávu Mladých národních demokratů. Ti totiž oznámili, že pokud nebudou tento den moci projít židovskou čtvrtí, zvolí jinou trasu, ale pochodu Prahou se nevzdají.

"Plánovaný průvod proti české účasti na okupaci Iráku dne 10.11. 2007 proběhne v každém případě, i kdybychom byli nuceni volit náhradní trasu," tvrdí neonacisté. Takové oznámení se včera objevilo na stránkách Mladých národních demokratů.

"My žijeme v demokratické společnosti a do toho nepatří pochody neonacistů," uvedl šéf zelených Martin Bursík.

"Pokud nebudou pochodovat někde úplně mimo Prahu, tak stát by měl zakročit," řekl šéf ČSSD Jiří Paroubek.

A magistrát sám říká, že udělá všechno proto, aby v den výročí křišťálové noci neonacisté nepochodovali na žádném místě v Praze.A sleduje, jestli se nepokusí pochod někam ohlásit.

Neonacisté oznámili, že se pochodu nevzdají potom, co magistrát jasně řekl, že je do židovské čtvrti nepustí.Jejich oznámení o akci je prý neplatné a navíc má 10. listopad na tomto místě už zamluvený Židovská liberální unie.

Kromě unie tam bude i množství policistů. Kromě nich přijdou i politici.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zástupci Finska a Švédska podali přihlášky do NATO

Švédský velvyslanec u NATO Axel Wernhoff a jeho finský protějšek Klaus Korhonen ve středu krátce po osmé hodině ráno předali v centrále Severoatlantické aliance přihlášky svých zemí do NATO, informovala švédská stanice SVT. Ty předtím podepsali ministři zahraničí obou zemí. Schválit je nyní musí všech 30 členů. Turecko už dříve avizovalo, že bude proti.

Píše se na Deník.cz