Zpravodajství

Chci ostříhat na Kroupovou

Chci ostříhat na Kroupovou
Zdroj: TV Nova

Jana Malá ještě není žádnou hereckou hvězdou, ale díky seriálu Ordinace v růžové zahradě, v němž hraje doktorku Táňu Kroupovou, už zakouší, jaké to je, když ji lidé poznávají.

„Oslovují mě nejen na ulici, ale i třeba v Zelenině. Tuhle mě jedna žena dokonce objímala v sámošce u jogurtů. Největší „slávu" jsem ale zažila v kadeřnictví, kam pravidelně chodím. Majitel mi sdělil, že přišla paní a poručila si, že chce ostříhat na Kroupovou, a i přesně stejnou barvu. Vzhledem k tomu, že prý měla úplně černé vlasy, to byl trochu problém," směje se platinová blondýnka Jana Malá.

Ex-Kroupová chce Kroupu
Její seriálové postava, rentgenoložka MUDr. Táňa Kroupová, je poněkud komplikovaná žena. I po rozvodu se svým ex-manželem, MUDr. Markem Kroupou, tak nějak počítá. V obdobích, kdy je bez partnera, chce, aby Marek řešil její frustrace a problémy, čímž ale irituje každou jeho novou partnerku. „Nikomu z mého okolí není Táňa Kroupová moc sympatická, ale já se vždycky snažím každou svou postavu pochopit. Třeba není tak špatná, třeba se chtěla jen uplatnit ve svém oboru a její manžel to třeba nechápal, žádal večer teplé večeře a ženu čekající doma," přemýšlí Jana Malá a skromně dodává: „Moc zkušeností z práce před kamerou ještě nemám, tak se snažím být co nejpřirozenější."

Jana Malá má herectví po tatínkovi Janu Faltýnkovi

Na rozdíl od své postavy není Jana tak ambiciózní, zato je velmi příjemná a veselá. Stejně jako byl její tatínek, herec Jan Faltýnek, jehož podobu nezapře. Herecké geny však nezdědila jen po něm, Janina babička totiž byla operetní subreta, a tak bylo celkem logické, že Jana Malá šla studovat na konzervatoř. Už během ní vystupovala v různých pražských divadlech. Po studiích byla rok na volné noze, aby pak na další čtyři léta zakotvila v plzeňském Divadle J. K. Tyla. Tam hrála, tančila a zpívala v muzikálech.

Seriálová premiéra v Ordinaci
Teď je v angažmá ve Vinohradském divadle, kde ji můžeme vidět v představeních Herkules a Augiášův chlív, v muzikálu Donaha! a ve hře Vrátila se jednou v noci. Své pěvecké umění uplatňuje v Národním divadle, kde hostuje v roli Vanilky v opeře Jiřího Suchého Dobře placená procházka. Ordinace v růžové zahradě není její první seriál, zahrála si Simonu ve Zdivočelé zemi a v seriálu Eden byla partnerkou hlavního hrdiny v podání Jana Potměšila. Její hobby: ráda vaří a peče.

TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz