Zpravodajství

VIDEO: Téměř dokonalé padělky řešil soud

VIDEO: Téměř dokonalé padělky řešil soud

V Brně v pondělí pokračoval soud s muži obviněnými z padělání obrazů. Na svědomí by měli mít až sto šedesát děl významných českých malířů. Mezi nimi jsou i obrazy současného výtvarníka Kristiána Kodeta. Ten u soudu vypovídal jako svědek proti obžalovanému otci a synovi Trojanovým. Celý případ sleduje i Kateřina Pichalová.

Zdroj: TV Nova

Kristián Kodet zde figuruje pouze jako svědek, který by měl objasnit, zda byly jeho obrazy skutečně padělány. Jan Trojan starší totiž tvrdí, že Kodetovy obrazy, které nabízel galerii, byly pravé.

Částečně mu dal za pravdu i znalecký posudek, ze kterého bylo zjištěno, že obraz s názvem "Hlava" je originálem z ruky Kristiána Kodeta. Ten je však přesvědčen, že takový obraz nikdy nenamaloval.

Kodeta fascinuje dokonalost padělků

Připouští ale, že po letech už i umělec sám nemusí jednoznačně svoje dílo identifikovat. U dalších dvou Kodetových obrazů s názvem "Milenci" a "Milenci s růží" bylo zjištěno, že se jedná o padělky.

Sám Kodet dnes u soudu prozradil, že je naprosto fascinován, jak dokonale se podařilo napodobit jeho podpis. Jan Trojan ale stále tvrdí, že Kodetovy obrazy nikdy nepadělal, protože by mu to ani nestálo za to. Jeho díla označil za téměř bezcenná. Nám se jak s Janem Trojanem, tak s Kristiánem Kodetem podařil natočit rozhovor, který uvidíte v Odpoledních Televizních novinách.

TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz