Zpravodajství

VIDEO: Téměř dokonalé padělky řešil soud

VIDEO: Téměř dokonalé padělky řešil soud

V Brně v pondělí pokračoval soud s muži obviněnými z padělání obrazů. Na svědomí by měli mít až sto šedesát děl významných českých malířů. Mezi nimi jsou i obrazy současného výtvarníka Kristiána Kodeta. Ten u soudu vypovídal jako svědek proti obžalovanému otci a synovi Trojanovým. Celý případ sleduje i Kateřina Pichalová.

Zdroj: TV Nova

Kristián Kodet zde figuruje pouze jako svědek, který by měl objasnit, zda byly jeho obrazy skutečně padělány. Jan Trojan starší totiž tvrdí, že Kodetovy obrazy, které nabízel galerii, byly pravé.

Částečně mu dal za pravdu i znalecký posudek, ze kterého bylo zjištěno, že obraz s názvem "Hlava" je originálem z ruky Kristiána Kodeta. Ten je však přesvědčen, že takový obraz nikdy nenamaloval.

Kodeta fascinuje dokonalost padělků

Připouští ale, že po letech už i umělec sám nemusí jednoznačně svoje dílo identifikovat. U dalších dvou Kodetových obrazů s názvem "Milenci" a "Milenci s růží" bylo zjištěno, že se jedná o padělky.

Sám Kodet dnes u soudu prozradil, že je naprosto fascinován, jak dokonale se podařilo napodobit jeho podpis. Jan Trojan ale stále tvrdí, že Kodetovy obrazy nikdy nepadělal, protože by mu to ani nestálo za to. Jeho díla označil za téměř bezcenná. Nám se jak s Janem Trojanem, tak s Kristiánem Kodetem podařil natočit rozhovor, který uvidíte v Odpoledních Televizních novinách.

TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

USA plánují v dohledné době ponechat v Evropě 100 000 vojáků

Očekává se, že USA plánuje v dohledné budoucnosti rozmístit v Evropě 100 000 vojáků, pokud Rusko nebude eskalovat a ohrožovat Švédsko a Finsko nebo členy NATO, uvedlo CNN s odkazem na několik amerických představitelů. Počty by se mohly dočasně zvýšit, pokud NATO v Evropě uskuteční více vojenských cvičení, popřípadě by USA mohly přidat další základny, pokud se v Evropě změní bezpečnostní situace. Plány jsou zvažovány po čtvrtečním setkání vojenských velitelů NATO v Bruselu.

Krátká zpráva

Z Azovstalu měli odejít všichni obránci, tvrdí ruská média

Ruský ministr obrany Sergej Šojgu oznámil Vladimiru Putinovi, že k 20. květnu byli z Azovstalu evakuováni všichni ukrajinští bojovníci, uvedla agentura RIA Novosti. Celkem se mělo jednat o 2 439 bojovníků pluku Azov a dalších ukrajinských obránců operujících na území Azovstalu. Šojgu informoval ruského prezidenta Vladimira Putina o dokončení operace a úplném osvobození Azovstalu a města Mariupol od ukrajinských obránců.

Píše se na Deník.cz