Zpravodajství

VIDEO: Nebezpečný termix: naštěstí to skončilo jen poraněným jazykem

VIDEO: Nebezpečný termix: naštěstí to skončilo jen poraněným jazykem

V poslední době jsou velkým trendem například červi v čokoládě nebo v prášku na knedlíky. Tentokrát sice v termixu červi nelezli, zato v něm byl kus umělé hmoty. Dvouapůlletý Kryštof si pochutnával na své oblíbené pochoutce, když narazil na kus hmoty, kterým si poranil jazyk a málem se udusil. Podle výrobce se jedná o ojedinělý případ.

Zdroj: TV Nova

Když paní Demlová dávala svému synovi ke svačině obyčejný termix, netušila, že se její dítě málem udusí.

„Najednou začal, že ho něco bolí v pusince. Říkám mu: „Máš termix, tam tě nemá co bolet." Najednou to všechno vyplivl a z pusy vyndal i kus toho plastu," řekla nám rozhořčená paní Demlová.

Ve vanilkové hmotě byl schovaný asi třícentimetrový plastový výlisek, který se do termixu dostal při vyrobě umělohmotných vaniček.

Kryštof naštěstí zbytek termixu i plastový odlitek vydávil a nestačil ho spolknout.

Nebezpečný termix koupila paní Demlová v opavské Hypernově. Tam jí místní vedoucí doporučil, aby se obrátila na výrobce. Tím je Mlékarna Klatovy. Firma se hned za problémy omluvila a ujišťuje spotřebitele, že se jedná o ojedinělý případ.

Paní Demlová hodlá termixy svému synovi kupovat i nadále. Teď už ale bude opatrnější.

Chuť na čokoládu se změnila v nechutný šok

Podobným zážitkem, kdy se může oblíbená pochoutka proměnit v noční můru, je příběh studentky ze Štenberka, která dostala chuť na čokoládu.

Jak už možná tušíte, čokoláda byla prolezlá živými červy. O vše se už zajímá státní zemědělská a potravinářská inspekce.

Mladá dívka dostala chuť na lahodnou čokoládu. Obyčejně bývá oříšková čokoláda jejím oblíbeným pamlskem. Nyní ale zůstala v šoku.

V čokoládě si totiž zřídili pohodlné obydlí červi. Dívka chtěla zboží vrátit, ale pracovnice prodejny nejevily pochopení. Ba právě naopak! Podle nich je čokoláda s červem zřejmě v pořádku. I vedení firmy Lidl poslalo TV Nova prohlášení, v němž vinu odmítá.

Jiného názoru ale jsou potravinářští inspektoři. Ti se o případ od čtvrtka intenzivně zajímají. Dívka si tak na čokoládě s hmyzem příliš nepochutná, nicméně upozornila na nešvar v olomouckém supermarketu.

Nova.cz, TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz