Zpravodajství

VIDEO: Klaus zkritizoval Rakušany a Němce

VIDEO: Klaus zkritizoval Rakušany a Němce

Šéf Zelených Martin Bursík se opět dostal do střetu s prezidentem Klausem. A to kvůli jeho nedělnímu projevu. To, že Klaus varoval před ústupky Němcům a Rakušanům třeba ve věci Temelína, označil Bursík za jeho pokus zalíbit se KSČM před blížící se volbou hlavy státu. Klaus to ale ústy mluvčího Hájka rázně odmítl.


Když se slova ujímá Václav Klaus, politici bývají ve střehu. Vždycky si totiž někoho vezme na mušku. Ne jinak tomu bylo v neděli. Tentokrát  Klaus nejvíce nadzvednul Zelené.

To když apeloval na naše politiky, ať zbytečně neustupují Rakušanům kvůli Temelínu a Němcům ve věci poválečného uspořádání.

"Udělejme vše proto, abychom těmto zemím svou pozici přátelsky vysvětlili, ale musíme ji i rezolutně prosazovat," řekl Klaus ve svém projevu.

"Mě to moc nepotěšilo, přeci naším cílem není zvítězit, ale dohodnout se," komentoval to Bursík.

Šéf Zelených dokonce obvinil Klause, že svým projevem chtěl získat politické body před blížící se prezidentskou volbou. Klausovo opětovné zvolení je totiž ohroženo.

Za ne úplně vhodný ovšem Klausůvm projev překvapivě označují i někteří občanští demokraté. Vadil i ČSSD.

"Já nevím, jestli je toto téma tak důležité, aby mu prezident věnoval odstavec ve svátečním projevu," říká ministr Martin Říman (ODS).

"Kromě krasořečnění jsem nepochopil, o co tam jde. Klaus patří do minulého století," zhodnotil Jiří Paroubek.

Naopak u lidovců Klaus zabodoval. "Já mu zatleskal, v řadě věcí s ním souhlasím," řekl uznale Jiří Čunek.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz