Zpravodajství

Žena vzala syna a od svého manžela utekla k rodičům do Čech

Žena vzala syna a od svého manžela utekla k rodičům do Čech
Zdroj: TV Nova

Dvaatřicetiletá žena utekla od svého manžela ze Švýcarska i s jejich jedenácti měsíčním Matýskem. Sama říká, že se stala obětí domácího násilí. U svých rodičů v Kraslicích na Sokolovsku chtěla ochránit jak sebe, tak syna. Jenže Švýcarsko se teď na základě úmluvy o mezinárodních únosech dětí obrátilo na české úřady s tím, aby malého Matýska neprodleně vrátila svému muži.

Věra Krausová prý žije ve velkém strachu. Bojí se o svého syna. Nárok na něj vznesl její manžel, od kterého ze Švýcarska utekla. Ten jí prý údajně fyzicky a psychicky týral a napadal.

Ve Švýcarsku žena nevěděla, co si počít. Neuměla německy. Útěk jí poradila česká organizace Bílý kruh bezpečí, na kterou se týrané ženy obracejí.

To si ale otec dítěte nenechal líbit. Kontaktoval švýcarské úřady, které prostřednictvím českých úřadů na úmluvy o mezinárodních únosech požadují, aby žena syna vrátila.

Případ už začaly sledovat sociální pracovnice v Kraslicích. Ty přímo na místě zjišťovaly, v jakých podmínkách matka s dítětem žije. Otec měl údajně za to, že ve špatných. Všechno ale bylo v pořádku.

I tak však Věra Krausová vyhráno zdaleka nemá. Pokud se manželé na výchově syna nedohodnou, bude o opatrovnictví rozhodovat soud.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz