Zpravodajství

Brutální vražda v Ústí: Rodina stále nemůže pohřbít svou dceru

Brutální vražda v Ústí: Rodina stále nemůže pohřbít svou dceru
Zdroj: TV Nova

TV Nova se podařilo zjistit další nové zprávy k vraždě mladé dívky, kterou v létě zabil, rozřezal a zakopal její přítel z Ústí nad Labem. Přestože od hrůzného činu uplynula už delší doba, rodina stále nemohla vypravit svojí dceři pohřeb, státní zastupitelství totiž stále čeká na písemnou zprávu o výsledku genetických testů. Vraha ale soud nemine, policie už má psychologické posudky. Podle nich za svoje chování odpovědný.

Ani čtyři měsíce po vraždě nemůžou příbuzní dívky její ostatky pohřbít ani zpopelnit. Státní zástupkyně totiž stále čeká na dokument z oboru genetiky. Ten definitivně potvrdí, že ostatky patří jedné osobě.

„Musím počkat na písemné vyhotovení tohoto posudku, potom bude dán souhlas s pohřbem," řekla TV Nova státní zástupkyně Lenka Bradáčová.

Hotové už jsou posudky o psychickém stavu ústeckého vraha. Podle odborníků byl muž v době vraždy při smyslech a soudnímu líčení se tedy nevyhne.

„U obviněného nebyla shledána žádná duševní porucha, je odpovědný za své činy," uvedla k případu Jarmila Hrubešová z krajské policejní správy.

S výsledky posudků se během pondělka seznámil také samotný Ritich. Vyšetřovatelé ho při této příležitosti ještě znovu vyslechli.

Vražda Moniky Blažkové otřásla veřejností hlavně svou neuvěřitelnou brutálností. Přítel dívky se přiznal, že svou milou udeřil činkou, rozřezal, kus těla dal do mrazáku a zbytek zakopal. Některé ostatky policie našla, do dneška ale jedna část těla chybí.

Státní zástupkyně vypracuje obžalobu do měsíce, už v lednu by tak mohl Miroslav Rittich poprvé stanout před soudem. Více informací se dozvíte ve videu z Televizních novin.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zástupci Finska a Švédska podali přihlášky do NATO

Švédský velvyslanec u NATO Axel Wernhoff a jeho finský protějšek Klaus Korhonen ve středu krátce po osmé hodině ráno předali v centrále Severoatlantické aliance přihlášky svých zemí do NATO, informovala švédská stanice SVT. Ty předtím podepsali ministři zahraničí obou zemí. Schválit je nyní musí všech 30 členů. Turecko už dříve avizovalo, že bude proti.

Píše se na Deník.cz