Zpravodajství

Baroš podporoval ODS prý kvůli deseti miliónům

Mládežnická akademie jednoho z našich nejznámějších sportovců, fotbalisty Milana Baroše, žádá od státu několikamilionovou dotaci. Baroš ji založil v rodných Viganticích a má vychovávat mladé talenty. V médiích se ale spekuluje o tom, že desetimiliónovou dotaci má Baroš už předem slíbenou a to za podporu ODS v loňských volbách.

Milan Baroš na předvolebních billboardech ODS a opět Baroš v barvách této strany a s jejími politiky. To vše prý dělal bez nároku na honorář.

Jenže podle informací Mladé fronty dnes Barošova podpora tak nezištná nebyla. Státní kasu prý má vyjít na deset milionů korun a to na dotaci pro Barošovu mládežnickou akademii, na osvětlení a umělý trávník na hřišti v Barošových rodných Viganticích.

Za úřadování Vlastimila Tlustého prý na ministerstvo financí taková žádost o dotaci nepřišla a nepřišla údajně ani za jeho nástupce.

Teď je ale žádost o dotaci už na cestě. Otec Milana Baroše však popírá, ale že má jít o protislužbu za účast v kampani ODS.

Podle ministerstva ale zatím nedorazila. Dostat by ji tak mělo zřejmě v nejbližších dnech. Více informací se dozvíte ve videu z Televizních novin.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

USA plánují v dohledné době ponechat v Evropě 100 000 vojáků

Očekává se, že USA plánuje v dohledné budoucnosti rozmístit v Evropě 100 000 vojáků, pokud Rusko nebude eskalovat a ohrožovat Švédsko a Finsko nebo členy NATO, uvedlo CNN s odkazem na několik amerických představitelů. Počty by se mohly dočasně zvýšit, pokud NATO v Evropě uskuteční více vojenských cvičení, popřípadě by USA mohly přidat další základny, pokud se v Evropě změní bezpečnostní situace. Plány jsou zvažovány po čtvrtečním setkání vojenských velitelů NATO v Bruselu.

Krátká zpráva

Z Azovstalu měli odejít všichni obránci, tvrdí ruská média

Ruský ministr obrany Sergej Šojgu oznámil Vladimiru Putinovi, že k 20. květnu byli z Azovstalu evakuováni všichni ukrajinští bojovníci, uvedla agentura RIA Novosti. Celkem se mělo jednat o 2 439 bojovníků pluku Azov a dalších ukrajinských obránců operujících na území Azovstalu. Šojgu informoval ruského prezidenta Vladimira Putina o dokončení operace a úplném osvobození Azovstalu a města Mariupol od ukrajinských obránců.

Píše se na Deník.cz