Zpravodajství

Žena vzala syna a utekla do Čech, případem se zabývá justice

Žena vzala syna a utekla do Čech, případem se zabývá justice
Zdroj: TV Nova

Česká justice se v úterý poprvé zabývala případem matky, která utekla ze Švýcarska od svého manžela a vzala s sebou jedenáctitiměsíčního syna. Muž ženu údajně bil a urážel. Okresní soud v Sokolově se v úterý zabýval návrhem matky na vydání předběžného opatření, aby jí byl syn Matthias svěřen do péče.

„Fyzicky a psychicky mě týral a napadal, mlátil mě a sprostě mi nadával ," tak vypráví o svém manželství Věra Krausová. Se svým mužem už prý ve Švýcarsku nedokázala žít a proto utekla do Čech. Otec se ale dítěte nechce vzdát.

Roman Kraus, který s námi odmítl mluvit, se obrátil o pomoc na švýcarské úřady. Ty teď prostřednictvím českých úřadů a na základě mezinárodní úmluvy usilují o navrácení dítěte do Švýcarska.

Od úterního soudu očekávala Věra Krausová jediné. Uchránit dítě před otcem. Přestože soudkyně dočasně svěřila Matthiase do její péče, odcházela žena od soudu zklamaná.

„Manžel si ho může kdykoliv odvést a vlastně mě to neochránilo před tím, aby mi unesl dítě," řekla pro TV Nova paní Krausová.

Úterní vydané předběžné opatření má matce podle soudkyně pouze pomoci legalizovat její i synův pobyt v Čechách. Usnadní jí i další jednání s úřady.

Otec teď zřejmě podá návrh na navrácení dítěte do Švýcarska. O něm bude také rozhodovat Okresní soud v Sokolově.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz