Zpravodajství

Turisté čekali na letištích v Praze i Egyptě

Turisté čekali na letištích v Praze i Egyptě
Zdroj: TV Nova

Cestovní kancleář Sunny Days podle ministerstva dopravy přerušila spolupráci s leteckou společností Koral Blue. Ministerstvo jí zakázalo létat do Čech. Údajně proto, že nemá náhradní stroje v případě poruch a také kvůli častým stížnostem. M: Právě dnes přitom mělo odletět další letadlo Koral Blue s turisty. K: Na letišti je Vladimír Keblúšek. Tak Vláďo, odletěli klienti cestovky na dovolenou a hlavně dostanou se zpátky

Klienti z Prahy do Egypta odletěli. Jednání jsou velice intenzivní. Smlouva mezi cestovkou a náhradní leteckou společností byla podepsána údajně už 25. října. Přesto stále k letu chybí povolení z egyptské strany.

To běžně trvá vyřídit asi 14 dní. Turisti tedy stále zůstávají na letišti jak tady v Praze, tak v Egyptě. Na jejich reakce se podívejte v reportáži.

Zákaz letů pro Koral Blue vystavilo ministerstvo už minulý týden. Víkendové lety ještě byly výjimečně povoleny. Teď už na naše území letecká společnost nesmí. Důvodů je několik.

Ta společnost byla podle ministerstva opakovaně problematická.

Podle ministerstva měla dokonce na jeden termín nasmlouváno hned několik letů, a to i přes to, že vlastní jediné letadlo. Zároveň také žádost o lety na naše území přišla pozdě.

Cestovní kancelář začala podle našich informací ihned vyjednávat o náhradním přepravci. Má jím být letecká společnost ČSA.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz