Zpravodajství

Postiženému chlapci ukradli auto i s invalidním vozíkem

Postiženému chlapci ukradli auto i s invalidním vozíkem
Zdroj: TV Nova

Neznámý zloděj ukradl v Přelouči osobní auto, ve kterém byl invalidní vozík a speciální chodítko pro postižené. Obojí patřilo synovi paní Navrátilové, která byla v ten moment na návštěvě u kamarádky. Pro rodinu Navrátilových to znamená obrovské potíže, především syn Radim je teď plně odkázán na pomoc druhých, ale nejen to. Na koupi auta dostali okradení příspěvek od státu ve výši sto tisíc korun, ty teď budou nuceni vrátit.

Čtrnáctiletý Radim hned po narození prodělal těžkou mozkovou obrnu. Doma se mohl pohybovat jen pomocí speciálního chodítka, na ven měl vozík. Po té, co mu obě pomůcky i s autem někdo ukradl, je zcela odkázán na pomoc druhých.

Rád bych, aby mi ten zloděj vrátil vozík a chodítko, abych se mohl doma sám pohybovat," vzkazuje chlapec zloději.

Doma i ve škole teď Radim jezdí na kolečkové židli. Venku je mu ale prakticky k ničemu. Sedí na kolečkové židli a vyjíždí schody na rampě.

Na auto, které paní Navrátilové ukradli, stát přispěl sto tisíc. Ty teď bude muset vrátit. Navíc musí koupit za 20 tisíc nový vozík a na to paní Navrátilová nemá.

"Musíme chodit rehabilitovat, jezdíme do Pardubic a bez auta se tam nijak nedostaneme," říká matka Radima.

"Uvažujeme i o tom, že bychom uspořádali nějakou charitativní sbírku ve škole," prohlásila zástupkyně ředitele Radimovy školy.

Na zamyšlení bude mít zloděj času dost. Pokud ho totiž policie dopadne, hrozí mu až dva roky ve vězení.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz