Zpravodajství

VIDEO: Za Dědu dostal cenu Škvoreckého

VIDEO: Za Dědu dostal cenu Škvoreckého

Literární cenu, pojmenovanou po jednom z nejvýznamnějších českých spisovatelů Josefu Škvoreckém, dostal v úterý večer autor Jan Novák. Na prvním místě se umístil se svým románem s názvem "Děda".

Zdroj: TV Nova

Zabrousit do rodinných kruhů a popsat všední život v jedné ospalé vísce u Kolína. To je námět knihy Děda. Jan Novák si díky tomuto příběhu odnesl cenu Josefa Škvoreckého a finanční odměnu čtvrt milionu korun.

Jsem strašně šťastný, protože je to příběh z mého života. Je to o mém dědečkovi Janu Kukovi z Jestřábí Lhoty u Kolína," řekl Novák.

Letošní klání bylo velmi těsné. Na prvním místě se umístili hned tři autoři. O vítězi tak rozhodl podle pravidel soutěže sám Josef Škvorecký.

"Každý porotce hlasoval tajně a došlé hlasy se sčítaly a bylo to pro nás velké představení a bylo to pro nás velké překvapení, že se umístili tři spisovatelé se stejným počtem hlasů," uvedl jeden z porotců.

Mediálním partnerem literárních cen Josefa Škvoreckého je i naše televize. Ta se snaží podporovat především mladé tvůrce.

Snídaně s Novou

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz