Zpravodajství

Martin prý dorazí na bílém koni!

Dobrá zpráva pro všechny, kteří už se těší na sníh, přišla ve středu od meteorologů. Podle výhledové měsíční předpovědi by se letos mohla vyplnit jedna z nejznámějších pranostik. A sice ta, která se váže ke svátku svatého Martina 11. listopadu. Podle odborníků na počasí by ve druhé listopadové dekádě mohl začít padat sníh i v nižších polohách.

"Podle našich záznamů to vypadá, že od toho 8. až 11. listopadu opravdu začne sněžit i v těch nižších polohách, na horách pak budou srážky vydatnější, a díky teplotám pod nulou se tam sníh i udrží," řekla našemu serveru meteoroložka Dagmar Honsová.

Celý listopad, na který se ve středu vydaná výhledová předpověď Českého hydrometeorologického ústavu vztahuje, by měl být teplotně podprůměrný a srážkově průměrný. "Do 3. listopadu ale stále můžeme počítat s poměrně slunečným počasím a nadprůměrnými teplotami okolo 13 stupňů," doplnila Honsová.

Ochladí se a má sněžit

Pak si ale chystejte čepice a šály. Meteorologové totiž slibují rapidní ochlazení. "Denní teploty klesnou na 3 až 7 stupňů, obloha se víc zakaboní a počítat musíme s četnějšími srážkami, které budou na horách sněhové, v nižších polohách čekejme spíš déšť, místy déšť se sněhem," říká meteoroložka.

Další porci srážek si příroda chystá na období od 8. do 18. listopadu. "V tomto období už čekáme oblačnou oblohu, nízké teploty mezi mínus jedním až plus pěti stupni a vydatné srážky. Na horách bude opět sněžit, napadnout by mohlo až 20 cm sněhu. A sníh dorazí i do nižších poloh," řekla nám Honsová.

Období od 21. do 30. listopadu by mělo být oblačné až zatažené, občas déšť, nebo déšť se sněhem, na horách sněžení. Nejnižší noční teploty by se měly pohybovat mezi plus dvěma a minus čtyřmi, nejvyšší denní mezi nulou a plus čtyřmi stupni Celsia.

Nova.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz