Zpravodajství

Za požáry na Sicilii prý mohli mimozemšťané

Vyšetřování série požárů ledniček, televizí a mobilních telefonů v sicilské vesnici Canneto di Caronia dospělo k závěru, že za vším stojí "mimozemšťané, kteří testují tajné zbraně."

O vesnici se hodně psalo před třemi lety, když obyvatelé začali hlásit nevysvětlitelné případy samovolného vznícení běžných domácích předmětů. Na Sicílii se sjely desítky vědců různého druhu i vojenských expertů, aby případy vyšetřily. Jak uvádí agentura Ananova, jeden vědec prý dokonce viděl, jak se elektrická šňůra vypojená ze zásuvky najednou ocitla v plamenech. Vesničané dospěli k přesvědčení, že za to mohou nadpřirozené síly a hlavní vatikánský exorcista, otec Gabriele Amorth, se klonil k názoru, že je to dílo Satanovo.

Italská vláda si objednala podrobnou zprávu a zaměstnala vlastní experty, včetně jednoho vědce z americké vesmírné agentury NASA. V částech zprávy, které pronikly do sdělovacích prostředků, se praví, že za vznícení mohly "velmi silné elektromagnetické výboje, které nebyly vyrobené člověkem a dosahovaly síly 12 až 16 gigawattů." Zpráva se zmiňuje o možném přistání UFO poblíž vesnice, protože se tam "v poli našly vypálené stopy, které nejsme schopni vysvětlit." "Netvrdíme, že za požáry stáli malí zelení mužíčci z Marsu, ale to, že za požáry mohou nepřirozené síly schopné vyvolat silné elektromagnetické výboje. Je to jen jedna z možností. Zvažujeme i další, jako například to, že zde neznámé síly testovaly tajné zbraně, které produkovaly ohromné množství energie," říká Francesco Mantegna Venerando, šéf sicilské civilní ochrany, který na vypracování zprávy dohlížel.

 

Korzo

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz