Zpravodajství

Rodiny vyměněných dětí dostaly slíbených sto tisíc

Rodiny vyměněných dětí dostaly slíbených sto tisíc

Rodiny obou zaměněných miminek z třebíčské nemocnice obdržely vpodvečer slíbený stotisícový dar od kraje Vysočina. Peníze jim domů přivezl přímo hejtman kraje.

Zdroj: TV Nova

Hejtman Vysočiny Miloš Vystrčil ve středu v podvečer předal rodině Jaroslavy Trojanové a Libora Broži v Jabloňově na Žďársku obálku se 100000 korunami v hotovosti. Poté předal stejnou částku i manželům Čermákovým v Přibyslavicích na Třebíčsku. Další peníze by měly rodiny získat jako odškodnění, o jeho výši už začali jednat právníci nemocnice a rodin.

Peníze mají pokrýt i společnou dovolenou

Peníze jsou podle Vystrčila určeny pro vzájemné sbližování, jejich použití záleží pouze na obou rodinách. Kraj peníze posílá rodinám jako náhradu výdajů, které jim vznikly chybou třebíčské nemocnice při záměně dětí loni koncem roku. Výše odškodnění za psychickou újmu, kterou rodiny budou požadovat po nemocnici, je teď věcí právníků. Na počátku kauzy rodina z Jabloňova požadovala za každý měsíc, kdy nevychovávala svou biologickou dceru, milion korun.

Další společný čas plánují na prosinec

Další společný pobyt plánují rodiny nejdříve začátkem prosince. Rodiny se zatím nedohodly ani na místě, kde společně prožijí další dny. Obě rodiny i s dětmi se naposledy setkaly v pondělí. Společné pobyty dětí se od pondělka přerušily kvůli viróze, která zasáhla obě rodiny. Dnešní společný pobyt dětí byl proto zrušen.

V otázce stanovení výše odškodného zatím podle společného právníka obou rodin Igora Veleby nenastal žádný pokrok. "Příští pondělí budu mít k dispozici psychologicko-psychiatrické testy jedné z rodin, v pátek budou výsledky druhé rodiny. Nějaký výsledek je možné očekávat nejdříve v polovině prosince," uvedl Veleba.

Společná dovolená maminek s oběma holčičkami by se měla uskutečnit někdy v příštím týdnu.

Snídaně s Novou

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz