Zpravodajství

VIDEO: Na vaření není čas, výrobci chlazených hotovek mají žně!

VIDEO: Na vaření není čas, výrobci chlazených hotovek mají žně!

Obliba chlazených hotových jídel u nás rok od roku stoupá. Na odbyt jdou kromě české klasiky, tedy svíčkové nebo guláše, třeba i italské speciality. Obchodníci plánují i nadále rozšiřovat nabídku. Podle odborníků je za oblibou chlazených hotovek hlavně změna životního stylu, kdy na dlouhé vaření nezbývá čas.


Rychlá a jednoduchá večeře. Kuchařské znalosti nejsou navíc u chlazených hotovek rozhodně vyžadovány. Jejich přípravu zvládne úplně každý.

Na vrcholu se drží česká klasika, tedy guláš nebo vepřová s knedlíkem a se zelím. Koupit se ale dají i italské speciality.

Podle psychologů vyměňujeme kvalitu jídla právě za ušetření našeho drahocenného času. Ženy jsou zaměstnanější a vytíženější, na čarování v kuchyni prostě nezbývá ani energie, ani čas.

Zatímco někteří si chlazenou pochoutku nemohou vynachválit, jiní ohřívanému jídlu nemohou přijít na chuť.

Velká obliba chlazených hotovek má ale podle některých odborníků další vysvětlení - české hospodyňky prý často už svíčkovou udělat prostě neumí. Doma je to totiž nikdo nenaučí.

Hotová jídla z pultů obchodů rozhodně nezmizí. V nejbližší době k nim naopak mají přibýt nejrůznější speciality zahraničních kuchyní.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz