Zpravodajství

Šok: máslo bude na trhu i za 60 korun!

Šok: máslo bude na trhu i za 60 korun!
Zdroj: TV Nova

Šéf Madety Milan Teplý ve čtvrtek oznámil, že za rok bude společnost prodávat obchodníkům máslo za 51 korun a 50 haléřů. Na pultech by tak mohlo stát více než 60 korun.

Mlékárna musela zvýšit výkupní ceny mléka, aby nepřišla o jeho dodávky. Její největší dodavatel, Mlékařské a hospodářské družstvo Jih, jí totiž vypověděl smlouvu. Mlékárna tak nyní za litr suroviny zaplatí zhruba deset korun. Pokud by tak neučinila, družstvo by Madetě přestalo mléko dodávat. Uvedl to server Idnes.cz.

Podle některých analytiků by se ale mohlo máslo za 50 korun stát na českém trhu neprodejným. Řetězce by totiž na takovou cenu nemusely přistoupit. Ředitel Madety Milan Teplý ve čtvrtek ještě uvedl, že zdraží i ostatní mléčné výrobky. Neupřesnil však o kolik.

Máslo čeká drastické zdražení?

Zatímco v lednu se dala kostka másla pořídit za dvacet korun, příští rok budete na jeho pořízení potřebovat třikrát tolik.

S naší televizí se ale ředitel Madety odmítl bavit a cokoli komentovat.
Na pultech obchodů by se ale cena vyšplhala ještě výš, až na šedesát korun. To by přitom podle analytiků nutně zdražilo i další potraviny.
Vyšší cena by se dotkla i českých domácností.

Máslo přitom letos zdražovalo po celý rok. Zatímco v lednu se dalo koupit za dvacet korun, v říjnu už to bylo dvakrát tolik. Na nový rok
Podle ekonomů ale není vyloučeno, že cena másla poroste i nadále.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz