Zpravodajství

Kvůli rozkrádání kerosinu zadrženi další dva lidé

Kvůli rozkrádání kerosinu zadrženi další dva lidé
Zdroj: TV Nova

Počet podezřelých gangu, který rozkrádal na vládní letce kerosin, se rozrostl o další dvě osoby. Policisté se pro ně přijeli dnes ráno do Poděbrad. Řidič cisterny a jeho šéf, který palivo předával dál, byli umístěni do cely. Vyšetřování zatím naznačuje, že organizovaná skupina kradla letecký benzin několik let.

Řidič cisterny a jeho šéf. Podle policie s gangem velmi úzce spolupracovali. Právě v jejich cisterně se letecký petrolej z vládní letky převážel.

Na jejich tři kolegy ve středu soud uvalil vazbu. Policisté už netrpělivě čekají na dalšího z party, který pracoval přímo ve vládní letce - ten má příští sobotu přiletět z Jihoafrické republiky, kde je na dovolené.
V Doksanech nedaleko Terezína měla parta jedno z překladišť.

Policisté tady objevili zhruba dvacet tun ukradeného leteckého paliva.
Ve skladu - v bývalém vojenském areálu v Milovicích - bylo objeveno dalších asi dvanáct tun. Celníci ale zkoumají další cisterny. Vše nasvědčuje tomu, že organizovaná skupina s kerosinem kšeftovala už delší dobu. Není vyloučeno, že palivo z letiště mixovala s naftou a prodávala dál.

Armáda na ruzyňském letišti a ve Kbelích spotřebuje ročně asi pět milionů litrů kerosinu. Kolik cisteren gang převezl a prodal, se zatím neví.

První výsledky inventur, které se týkají leteckého paliva, by mělo mít ministerstvo obrany k dispozici během jednoho měsíce.

TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz