Zpravodajství

Lékař podával zakázané léky

Lékař podával zakázané léky

První čtení u Okresního soudu v Chrudimi má za sebou lékař Pavel Šácha. Obžaloba ho viní z toho, že podával svým pacientům homeopatika - takzvané imuno-terapeutické peptidy.Ty nejsou v České republice pro léčbu schváleny.


Pavel Šácha je chrudimský praktický lékař. Injekce se zakázanými homeopatiky měl svým pacientům podávat od roku 2003. Napomáhat mu měla i jeho manželka Pavla.

Za injekce lékař údajně vybíral od svých pacientů peníze a měl si tak přijít nejméně na šest set tisíc korun. Šácha se před soudem cítil nevinný.

Lékař i jeho manželka mohou za neoprávněné podnikání strávit až jeden rok za mřížemi - nebo jim hrozí peněžitý trest. Hlavní líčení dnes pokračuje.

Snídaně s Novou
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Kanada plánuje zakázat Putinovi a dalším členům ruské vlády vstup do země

Kanadský senát v úterý navrhl změnu zákona o přistěhovalectví a ochraně uprchlíků (IRPA), který by umožnil zakázat vstup všem osobám podléhajícím kanadským sankcím i jejich rodinným příslušníkům. "Zákaz vstupu blízkých spolupracovníků a klíčových stoupenců Putinova režimu, včetně těch, kteří jsou zodpovědní za tuto nevyprovokovanou agresi, je jedním z mnoha způsobů, jak činíme Rusko odpovědným za jeho zločiny," uvedl podle Reuters v prohlášení kanadský ministr veřejné bezpečnosti Marco Mendicino.

Píše se na Deník.cz