Zpravodajství

Nova vysílá digitálně už i na Ústecku

Nova vysílá digitálně už i na Ústecku

Televize Nova začala ve čtvrtrek krátce po 16:00 vysílat na Ústecku prostřednictvím pozemního digitálního vysílání. Informoval o tom mluvčí Českých Radiokomunikací Pavel Kočiš. Nova a provozovatel sítě, společnost České Radiokomunikace, se ve čtvrtek dohodli na podmínkách, uvedla TV Nova v tiskové zprávě. Reportáž připravuje David Vaníček.

V současnosti mohou televizní diváci přijímat digitální pozemní vysílání kromě Ústecka v Praze, Brně, na Ostravsku a na Domažlicku.

Na Domažlicku Česká televize a Nova ukončily letité analogové vysílání letos koncem srpna. Řádným zemským digitálním vysíláním je v současnosti pokryta zhruba polovina obyvatel České republiky. Na Ústecku je to přibližně milion lidí.

Musíte mít set-top box!

Nutností pro sledování digitálního zemského vysílání je zapojení převaděče signálu, označovaného jako set-top box, anebo zakoupení dražšího televizoru s již zabudovaným digitálním tunerem.

Zlepšila se kvalita obrazu

Ústečané, kteří takovéto zařízení mají, ve čtvrtek po 17:00 potvrdili, že se jim výrazně zlepšila kvalita obrazu Novy.

Na Ústecku lidé mohou stále přijímat i analogové vysílání, o tom, kdy bude vypnuté, ještě není rozhodnuto.

Rozjezd digitálního vysílání v Česku má umožnit novela několika mediálních zákonů, kterou schválil Senát. Koncem září ji schválili poslanci, nyní ji musí posoudit prezident. Takzvaná diginovela přispěje k rozšíření nabídky televizních programů, protože otevírá televizní trh dalším zájemcům o vysílání.

Senát podpořil digitalizaci

Senát podpořil rozjezd digitálního televizního vysílání v Česku.

Přechod od analogového na digitální televizní vysílání má lidem přinést až několik desítek volně přístupných programů. Licenci na digitální vysílání by měl při splnění zákonných podmínek získat každý, kdo o ni požádá.

Nova.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz