Zpravodajství

VIDEO: Pytlák zastřelil chráněného daňka

VIDEO: Pytlák zastřelil chráněného daňka

Upytlačeného daňka našel revírník v chráněné oboře státních lesů v Hluboké nad Vltavou. Pachatel, který ho střelil pravděpodobně v noci, však nestihl z daňka nic odnést. Pytlák byl pravděpodobně vyrušen. Škoda na zvířeti je asi sto tisíc korun. Případem se už zabývá policie.

Zdroj: TV Nova

Lesáci našli tělo nedaleko vjezdu do hluboké obory. Původně si mysleli, že zvíře uhynulo po souboji s jiným daňkem.

Při dalším ohledání bylo zjištěno, že byl upytlačen - zastřelen kulovou zbraní.

Odkud pytlák střílel a jakou použil zbraň, nechtějí říct policisté, ani lesáci. Ti prozatím odhadli škodu na sto tisíc korun. Upřesnit by ji měl ještě soudní znalec. Nikdo nic neodnesl, zůstala trofej i maso.

Na jihu Čech to přitom není první případ upytlačeného zvířete přímo v oboře. Na Strakonicku nedávno pytlák zastřelil soukromému majiteli jelena. Tehdy si ale trofej odnesl.

Právě kvůli trofejím jsou ohroženy téměř všechny revíry. Jeden z posledních případů hlásí i myslivci z Ktiše na Prachaticku. I tady kdosi střílel vysokou zvěř.

Z trestně-právního hlediska se může jednat o souběh trestných činů pytláctví, poškozování cizí věci, krádeže nebo i týrání zvířat.

Lesáci z Hluboké nad Vltavou teď chtějí podobným případům zabránit. Policie po pachateli pátrá. Pokud se podaří pytláka chytit, hrozí mu až tři roky vězení.

TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz