Zpravodajství

VIDEO: Dostal kopačky a střílel do oken

VIDEO: Dostal kopačky a střílel do oken

Paní Valerie Zikmundová z Jirkova a její teprve sedmiletá dcera zažily pořádný šok. Do jednoho z jejich oken totiž někdo vystřelil. Nejhorší na celé věci je, že to bylo zrovna okno v dětském pokoji. Nikdo nechce ani pomyslet, co by se stalo, kdyby si tam holčička hrála. Policie naštěstí střelce už dopadla.


Díra v okně a ve zdi pokoje, kde si obvykle hraje malá Valerie. Před několika dny v noci do jejího okna někdo vystřelil.

 

"Utíkala jsem do ložnice, kde dcera spala se mnou a rychle jsem jí ustlala ve vaně, říká matka."

 

Neznámý pachatel ve svém řádění pokračoval. Ještě tu noc vypálil z pistole několik ran do oken dalších bytů v Jirkově.

 

Dalším střelcovým cílem bylo okno v tomto domě v sedmém patře. Rodina se ale k případu nechce vyjadřovat.

 

Místní měli strach vycházet. Po střelci začala pátrat policie. Stopy zajištěné na místě - včetně nábojnice - kriminalisty dovedly po několika dnech k pachateli. Je jím 27letý muž z Jirkova.

 

Muž držel zbraň nelegálně, byl také pod vlivem alkoholu a motivem činu byl zřejmě rozchod s jeho přítelkyní.

 

Muže policie obvinila z trestných činů výtržnictví, poškozování cizí věci a nedovoleného ozbrojování. Za to mu hrozí až dva roky vězení.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

USA úspěšně testovaly hypersonické zbraně, tvrdí americké letectvo

Americké letectvo v pondělí oznámilo úspěšně provedený test hypersonické zbraně. Ta měla letět až pětinásobnou rychlostí zvuku. Uvedla do agentura Reuters. Test provedlo letectvo v sobotu na pobřeží jižní Kalifornie. USA není jediným státem, který hypersonické zbraně testuje či používá. Rusko je použilo ve válce v Ukrajině. Podle tvrzení USA má hypersonické zbraně testovat i Čína, ta to však popírá.

Krátká zpráva

Severní Korea mobilizuje armádu a zintenzivňuje trasování

Severní Korea musela mobilizovat armádu, aby zajistila distribuci léků na covid a nasadila více než 10 000 zdravotnických pracovníků, aby pomohli s trasováním nakažených, informuje Reuters s odkazem na státní média KCNA. V zemi vypukla epidemie covidu-19, kterou potvrdila teprve minulý týden, což vyvolává obavy z velké krize kvůli nedostatku vakcín a odpovídající zdravotnické infrastruktuře. Ústředí státní nouzové epidemické prevence hlásilo dalších 269 510 lidí s příznaky horečky, čímž se celkový počet zvýšil na 1 483 060, zatímco počet obětí vzrostl od pondělního večera na 56, uvedla KCNA.

Krátká zpráva

USA souhlasí se zmírněním sankcí vůči Kubě z Trumpovy éry

Američtí představitelé oznámili plány na zmírnění tvrdých sankcí uvalených na Kubu bývalým prezidentem Donaldem Trumpem. Nová opatření schválená Bidenovou administrativou budou zahrnovat rozšíření amerických konzulárních služeb na Kubě, zrychlení udělování amerických víz pro Kubánce a zrušení stropu pro posílání finančních prostředků posílaných migranty v USA rodinným příslušníkům na Kubě, který dříve nesměl přesáhnout 1 000 dolarů jednou za tři měsíce.

Píše se na Deník.cz