Zpravodajství

Zloděj vrátil postiženému Radimovi chodítko i křeslo

Zloděj vrátil postiženému Radimovi chodítko i křeslo
Zdroj: TV Nova

Po dvou odvysílaných reportážích o postiženém Radimovi, kterému někdo ukradl auto, ve kterém měl invalidní vozík a speciální chodítko, se u zloděje zřejmě hnulo svědomí. Tedy alespoň trochu. Obě pomůcky se totiž našly u kostela v Rovensku, kde ke krádeži došlo. Na to jakou radost to udělalo Radimovi a jeho mamince se můžete podívat v naší reportáži.

Vozíček i chodítko zloděj zanechal před těmito dveřmi místního kostela. Policie obě věci zajistila a předala k odborné expertize.

 

Z nalezených předmětů byly zajištěny stopy, které v současné době policie vyhodnocuje.

 

Dnes už ale obě pomůcky putovaly k Radimovi do Přelouče. Přivezla mu je teta, které je převzala od policistů.

 

"Jsem moc rád, že mě vrátili aspoň to chodítko a ten vozík, ale byl bych rád, kdyby mi vrátili to auto, abych mohl jezdit rehabilitovat," říká Radim.

 

"Jsem ráda, že se věci našly. Oboje je použitelný, takže darované věci - chodítka, vozíky vrátíme, aby pomohly jiným dětem, který to potřebují," říká matka.

 

Navrátilovým ale stále chybí ukradené auto, kterým by mohli dojíždět k lékaři. Navíc musí vrátit stotisícovou dotaci, kterou na něj od státu dostali. Vůz totiž neměli pojištěný.

 

I proto se dnes v rámci veřejné sbírky začaly vybírat peníze i ve škole, do které Radim chodí. Pomoct chtějí učitelé i spolužáci.

 

Také vy můžete stále přispívat na Radimův účet. Do dnešního dne se už podařilo vybrat šedesát tisíc korun!

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zmizelo letadlo s 22 lidmi na palubě

Letadlo společnosti Tara Air zmizelo v nepálských horách z radaru. Na jeho palubě je 22 lidí, čtyři z nich jsou Indové, tři Japonci a ostatní pocházejí z Nepálu. Nikdo zatím neví, co se s letadlem stalo. Úřady už zahájily pátrací akci, informovala agentura ANI v neděli ráno.

Krátká zpráva

Porošenka nepustili z Ukrajiny

Ukrajinská pohraniční stráž nedovolila bývalému prezidentovi Petru Porošenkovi vycestovat ze země. Informovala o tom jeho strana Evropská solidarita na facebooku. Porošenko mířil na jednání parlamentního shromáždění Severoatlantické aliance (NATO) v Litvě. Poprvé se pokusil hranice překročit už v pátek večer. Podle pohraničníků neměl na opuštění Ukrajiny patřičná povolení.

Píše se na Deník.cz