Zpravodajství

Zloděj vrátil postiženému Radimovi chodítko i křeslo

Zloděj vrátil postiženému Radimovi chodítko i křeslo
Zdroj: TV Nova

Po dvou odvysílaných reportážích o postiženém Radimovi, kterému někdo ukradl auto, ve kterém měl invalidní vozík a speciální chodítko, se u zloděje zřejmě hnulo svědomí. Tedy alespoň trochu. Obě pomůcky se totiž našly u kostela v Rovensku, kde ke krádeži došlo. Na to jakou radost to udělalo Radimovi a jeho mamince se můžete podívat v naší reportáži.

Vozíček i chodítko zloděj zanechal před těmito dveřmi místního kostela. Policie obě věci zajistila a předala k odborné expertize.

 

Z nalezených předmětů byly zajištěny stopy, které v současné době policie vyhodnocuje.

 

Dnes už ale obě pomůcky putovaly k Radimovi do Přelouče. Přivezla mu je teta, které je převzala od policistů.

 

"Jsem moc rád, že mě vrátili aspoň to chodítko a ten vozík, ale byl bych rád, kdyby mi vrátili to auto, abych mohl jezdit rehabilitovat," říká Radim.

 

"Jsem ráda, že se věci našly. Oboje je použitelný, takže darované věci - chodítka, vozíky vrátíme, aby pomohly jiným dětem, který to potřebují," říká matka.

 

Navrátilovým ale stále chybí ukradené auto, kterým by mohli dojíždět k lékaři. Navíc musí vrátit stotisícovou dotaci, kterou na něj od státu dostali. Vůz totiž neměli pojištěný.

 

I proto se dnes v rámci veřejné sbírky začaly vybírat peníze i ve škole, do které Radim chodí. Pomoct chtějí učitelé i spolužáci.

 

Také vy můžete stále přispívat na Radimův účet. Do dnešního dne se už podařilo vybrat šedesát tisíc korun!

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz