Zpravodajství

Skandál v armádě: Policii pátrá po zlodějích leteckého paliva

Kriminalisté, kteří pracují na jednom z největších skandálů armády ohledně rozkrádání leteckého paliva na vládní letce, pátrají po překladištích a dalších členech bandy. Náčelník generálního štábu kvůli případu vydal rozkaz aby se podobná událost už neopakovala.

Armáda se už pomalu vzpamatovává z události, která možná někoho připraví i o židli. Gang totiž podle všeho kradl z ruzyňské vládní letky kerosin několik let. Včera policie zadržela další dva muže, noc ale strávili doma.

Jednomu ze zadržených mužů sdělil policejní komisař obvinění pro trestný čin krádeže, druhého po podání vysvětlení propustil.

O rozkrádání neměl tušení řidič cisterny, ten jen plnil příkazy svého nadřízeného a jako správný podřízený se na nic neptal a jen otáčel volantem. Šéf, který byl v úzkém spojením s armádními čerpadláři je vyšetřován na svobodě.

Kriminalisté tak v současné době i nadále monitorují další možná překladiště pohoných látek.

V Doksanech u Litoměřic se ukradený kerosin stáčel ostošest , stejně jako v Milovicích na Nymbursku. Právě v Milovicích bude zřejmě mít jeden z obviněných velké problémy i s úředníky, co mají na starost životní prostředí. V areálu, kde byl kerosin na černo uskladněný jsou totiž i sudy a nádrže s podivnými látkami. Jestli pochází také z armádních zdrojů se vyšetřuje.

Z rozhodnutí náčelníka generálního štábu byly okažitě přijata taková opatření aby byly zpřísněny kontrolní mechanismy a podobný případ se nemohl opakovat. Více se dozvíte ve videu z Televizních novin.

 

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz