Zpravodajství

75 trpaslíků hledá nový domov

Policejní stanice v oregonském Springfieldu se stala dočasným domovem 75 zahradních trpaslíků, které někdo posbíral ze zahrad v městečku a okolí a rozestavěl je kolem domu, který si náhodně vybral.

Mezi plastovými i porcelánovými husami, jeleny a žábami se teď krčí několik desítek trpaslíků-bezdomovců, včetně jednoho, který dokonce umí měřit množství srážek. Policie ale chce najít původní majitele zahradních ozdob. „Musíme je odsud dostat. Pokaždé, když odejdu z kanceláře, začnou se mi usazovat u stolu a užívají můj počítač. Prostě se jich nemůžu zbavit," říká kapitán Richard Harrison od místní policie. Na příští úterý proto zařídil veřejnou přehlídku jeho dočasných chráněnců. „Pokud sem někdo přijde a provede identifikaci, velmi rádi necháme trpaslíka odejít domů." Jak uvádí agentura AP, trpaslíci a zvířena, která své majitele nenajde, bude vydražena na aukci.

Korzo
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zmizelo letadlo s 22 lidmi na palubě

Letadlo společnosti Tara Air zmizelo v nepálských horách z radaru. Na jeho palubě je 22 lidí, čtyři z nich jsou Indové, tři Japonci a ostatní pocházejí z Nepálu. Nikdo zatím neví, co se s letadlem stalo. Úřady už zahájily pátrací akci, informovala agentura ANI v neděli ráno.

Krátká zpráva

Porošenka nepustili z Ukrajiny

Ukrajinská pohraniční stráž nedovolila bývalému prezidentovi Petru Porošenkovi vycestovat ze země. Informovala o tom jeho strana Evropská solidarita na facebooku. Porošenko mířil na jednání parlamentního shromáždění Severoatlantické aliance (NATO) v Litvě. Poprvé se pokusil hranice překročit už v pátek večer. Podle pohraničníků neměl na opuštění Ukrajiny patřičná povolení.

Píše se na Deník.cz