Zpravodajství

Opilý řidič chtěl zatajit havárii, policisté ho chytili

Opilý řidič chtěl zatajit havárii, policisté ho chytili
Zdroj: HZS

Byly tři hodiny ráno, byl opilý a boural. Jednatřicetiletý řidič z Mladoboleslavska se svým vozidlem Škoda Forman v Sýčině při jízdě směrem na Dobrovici uvízl s autem mimo silnici. Před policisty chtěl ale vše zatajit kvůli alkoholu v krvi. Kontaktoval tedy pouze odtahovou službu. Pro nova.cz to uvedl mladoboleslavský tiskový mluvčí Ladislav Mareš.

Trik mu však nevyšel. Co čert nechtěl - kolem místa haváre právě projížděli policisté a auta si všimli. "Při dechové zkoušce vyšlo najevo, že v jeho krvi je nejméně 1,6 promile alkoholu. Byl dopraven na lékařské vyšetření spojené s odběrem krve a požití alkoholu před jízdou také sám přiznal," uvedl Mareš.

Řidičák byl pro něj zbytečnost

Řidiče bez řidičského oprávnění odhalili ve čtvrtek odpoledne policisté na Mladoboleslavsku. V Bělé pod Bezdězem na silnici směrem na Kuřivody dopravní hlídka kontrolovala řidiče škody 105. V průběhu kontroly vyšlo najevo, že dvaapadesátiletý muž za volantem nevlastní řidičské oprávnění, informoval nova.cz mareš.

Proto mu policisté sdělili podezření z trestného činu řízení motorového vozidla bez řidičského oprávnění a případ dále šetří ve zkráceném přípravném řízení. Za tento trestný čin hrozí pachateli trest odnětí svobody až na jeden rok nebo peněžitý trest a nebo zákaz činnosti.

Nova.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz