Zpravodajství

Bývalý vězeň si kupuje vlastní celu

Graeme Alford si v sedmdesátých letech odpykával ve vězení Pentridge v Melbourne trest za zpronevěru a loupež. Teď se rozhodl svou bývalou celu koupit.

Nehodlá tam bydlet. Vězení se přestavuje na komerční objekt a pan Alford, bývalý advokát, hodlá v cele skladovat vzácná vína. Říká ale, že sám už nepije, a to od té doby, co z vězení v roce 1980 vyšel. Když ale slyšel, že se vězení přestavuje, rozhodl se, že to je příležitost, kterou nechce zmeškat. "Říkal jsem si, že moc lidí si svou bývalou celu asi nekoupí."

Jak uvádí BBC, Pentridge bylo až do svého zavření v roce 1997 nejproslulejší vězení v Austrálii. Trest si tam odpykávali notoričtí kriminálníci a vrazi a v roce 1967 se tam dokonce odehrála poslední poprava v zemi.

Korzo
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Porošenka nepustili z Ukrajiny

Ukrajinská pohraniční stráž nedovolila bývalému prezidentovi Petru Porošenkovi vycestovat ze země. Informovala o tom jeho strana Evropská solidarita na facebooku. Porošenko mířil na jednání parlamentního shromáždění Severoatlantické aliance (NATO) v Litvě. Poprvé se pokusil hranice překročit už v pátek večer. Podle pohraničníků neměl na opuštění Ukrajiny patřičná povolení.

Píše se na Deník.cz