Zpravodajství

Výhružná SMS: Zabiju syna a další členy rodiny!

Výhružná SMS: Zabiju syna a další členy rodiny!
Zdroj: TV Nova

Někteří násilníci se zřejmě nezastaví před ničím. Tentokrát si jeden výtečník vzal na mušku 40letého cizince, který bydlí v Ostravě. Posílal mu smsky, v nichž vyhrožoval vraždou syna a dalších členů rodiny podnikatele. Našemu serveru to sdělil mluvčí ostravské policie Milan Klézl.

"Jednalo se o desítky zpráv, jak v jeho mateřském jazyce, tak i v češtině. V SMSkách byla požadována finanční hotovost dva miliony korun jako cena za život syna a rodiny," uvedl mluvčí. Takové zprávy zanechaly na psychice podnikatele stopy. Informoval o vydírání policisty.

"Na základě operativního šetření služby kriminální policie a vyšetřování byl v následujících dnech jako podezřelý vytipován 22letý cizinec s trvalým pobytem v Chrudimi, který se měl pohybovat na území Prahy," uvedl Klézl. Podezřelého pak policisté ve spolupráci s útvarem ÚOOZ zadrželi v Praze na Florenci. "U podezřelého byl zajištěn i mobilní telefon se SIM kartami, které zadržený k výhrůžným SMSkám používal," uvedl mluvčí.

Z pozdějšího vyšetřování vyplynulo, že pachatel byl příbuzný podnikatele. "Jedná se o syna sestřenice poškozeného, který byl velmi dobře obeznámen s rodinnými poměry a podnikatelskými aktivitami poškozeného," řekl podnikatel.

Nyní sedí obviněný mladík ve vazbě. Hrozí mu až osm let vězení.

Nova.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz