Zpravodajství

V Česku utrácejí za zájezdy stále více, hitem je internet

Češi jsou ochotní dávat za dovolenou stále více peněz. Letos utržily cestovní kanceláře za zájezdy rekordních 32 miliard korun. V průměru tak Češi utratí za lelkování 14 500 korun, což je o 700 korun více než v roce 2006. Našemu serveru to sdělil mluvčí Asociace cestovních kanceláří a agentur Tomio Okamura.

Češi nejraději míří za dobrodružstvím do zahraničí. Cestovní kanceláře letos prodaly 2,1 milionu zájezdů. Tuzemská dovolená Čechy tolik netáhne, prodalo se zhruba 100 tisíc zájezdů. Prudce stoupl počet zájezdů, které si lidi objednali po internetu. Těch se prodalo zhruba o čtvrtinu více než v roce 2006. Každý pátý zájezd si tak lidé zamluví prostřednictvím webových stránek.

"Nejpopulárnější českou turistickou destinací bylo i letos Chorvatsko, následuje Slovensko, Itálie, Řecko a Rakousko," uvedl Okamura. "V první desítce popularity se dále letos umístil Egypt, Tunisko, Španělsko, Francie a Bulharsko," dodal mluvčí.

Češi stále více holdují zájezdům do exotických koutů. Zájem ale je i o dovolenou all inclusive. Stranou nezůstávají ani relaxační pobyty. Češi si oblíbili slovenské termální lázně. Průměrný Čech ale kupuje tříhvězdičkový hotel, který není nijak luxusní.

Naopak do Česka směřují více lidé z východní Evropy. Klesá zájem turistů, kteří žili na západní straně železné opony.

Nova.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz