Zpravodajství

VIDEO: Za antisemitskou píseň vyvázla kapela zatím bez úhony

VIDEO: Za antisemitskou píseň vyvázla kapela zatím bez úhony

Policie věří, že nahraná píseň s antisemitským textem pomůže dopadnout hudebníky, kteří hráli na víkendovém srazu příznivců hnutí skinheads v Nových Hamrech. Na Karlovarsku tak vůbec poprvé na základě odzpívané skladby podobný sraz policie násilně ukončila.

Jedna z kapel zazpívala písničku, kterou monitorovali detektivové z Úřadu pro odhalování organizovaného zločinu. Měla jasně protižidovský text. Policistům se ale hudebníky nepodařilo zadržet.

Bývá totiž pravidlem, že muzikanti se do žádných šarvátek nezapojují, naopak vystupují klidně a policisté tak nemají důvod je na místě zadržet.

Skupina pak klidně odjede a může zase brzy hrát na jiném obdobném srazu. Nicméně inkriminovaná rasistická skladba teď může policistům pomoct hudebníky dopadnout. Věc se nadále vyšetřuje.

Odpolední Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Na Pražském okruhu havaroval kamion. Zablokoval dopravu

Na Pražském okruhu havaroval v úterý odpoledne poblíž Zličína kamion. "Nehoda i zásah blokují dopravu," informovali pražští hasiči. "Na místě nejsou žádní zranění," sdělil policejní mluvčí Jan Daněk. Okolo půl šesté odpoledne je místo průjezdné jedním pruhem. Při další úterní nehodě kamionu na dálnici D0 se u Černého Mostu také nikdo nezranil. "Místo je nyní průjezdné," řekl k této nehodě mluvčí Daněk krátce po 17. hodině.

Píše se na Deník.cz